Efektowne zwycięstwo RCS Cerradu Czarnych Radom w Młodej Lidze

Michał Nowak
Siatkarze RCS Cerradu Czarnych Radom rozpoczęli sezon 2015/2016 w Młodej Lidze od zwycięstwa nad mocną Łuczniczką Bydgoszcz. Łukasz Wójcik
RCS Cerrad Czarni Radom pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz 3:0 w meczu drugiej kolejki siatkarskiej Młodej Ligi. Radomianie zagrali bardzo dobre spotkanie i wygrali z mocnym rywalem.

RCS Cerrad Czarni Radom - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (26:24, 25:17, 25:19)
RCS Cerrad Czarni: Moniak, Wasilewski, Zugaj,Zwiech,Kaźmierczak, Jarzyna, Filipowicz (libero)oraz Zdrojewski
Łuczniczka: Kleinschmidt, Wiese, Wołowicz, Bobrowski, Rajsner, Mikler, Stysiał(libero) oraz Hermann (libero), Blige, Ratajczak, Zimniak, Lesiuk, Różański, Mendel

Rozgrywki siatkarskiej Młodej Ligi ruszyły już tydzień temu, ale drużyna RCS-u Cerradu Czarnych Radom pierwszy mecz rozegrała dopiero w drugiej kolejce. We własnej hali podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego pokonali 3:0 Łuczniczkę Bydgoszcz. - Cieszę się z wyniku, ale przede wszystkim z dobrej gry mojego zespołu. Graliśmy poukładaną, fajną siatkówkę na tle mocnego zespołu Łuczniczki - powiedział Andrzej Sitkowski, trener RCS Cerradu Czarnych.

Radomianie bronią tytułu Młodzieżowego Mistrza Polski z ubiegłego sezonu, natomiast rywale zajęli w minionych rozgrywkach trzecią lokatę.

Gospodarze dobrze rozpoczęli to spotkanie prowadząc 8:3. W kolejnych minutach gra się wyrównała, goście wyszli nawet na prowadzenie (19:20), ale kolejne cztery akcje należały do Czarnych. Bydgoszczanie jednak się nie poddali i walczyli w końcówce. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych, a seta zakończył rozgrywający Łukasz Zugaj atakiem z drugiej piłki.

W drugim secie Cerrad Czarni od początku kontrolowali przebieg gry. Po podwójnym bloku Michała Moniaka i Jakuba Zwiecha było 12:8. To kilkupunktowe prowadzenie utrzymywało się w kolejnych minutach gry. Seta skutecznym blokiem zakończył Kaźmierczak.

Trzecia odsłona była wyrównana, ale tylko do stanu 17:15. Potem radomianie ponownie odskoczyli. Przełomowa wydawała się być bardzo długa akcja przy stanie 21:18 zakończona na korzyść radomian. Mecz autowym atakiem zakończył Kacper Bobrowski. MVP spotkania wybrany został środkowy radomian, Jakub Zwiech.

Wyniki innych spotkań kolejki:
Grupa A:PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 2:3, AZS Politechnika Warszawska - LOTOS Trefl Gdańsk 3:1.
Grupa B: AZS Częstochowa - Cuprum Lubin 1:3, MKS Będzin - BBTS ATH Bielsko-Biała 3:0, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1.

W następnej kolejce, 17 października: LOTOSTrefl Gdańsk - RCS Cerrad Czarni Radom.