Egzamin gimnazjalny 2014...

  Egzamin gimnazjalny 2014 w Radomskiem: język polski, historia i WOS (wideo)

  /Sok/

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  - Pytania na egzaminie nas nie zaskoczyły, chyba wszystko świetnie poszło – mówili Radosław Szydło, Filip Bugała i Konrad Rosiński, gimnazjaliści z Publicznego

  - Pytania na egzaminie nas nie zaskoczyły, chyba wszystko świetnie poszło – mówili Radosław Szydło, Filip Bugała i Konrad Rosiński, gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum numer 6 w Radomiu po pierwszym dniu zmagań. ©Tadeusz Klocek

  Od historii, wiedzy o społeczeństwie, po język polski: dwa bloki pytań mieli w środę gimnazjaliści na egzaminach.
  - Pytania na egzaminie nas nie zaskoczyły, chyba wszystko świetnie poszło – mówili Radosław Szydło, Filip Bugała i Konrad Rosiński, gimnazjaliści z Publicznego

  - Pytania na egzaminie nas nie zaskoczyły, chyba wszystko świetnie poszło – mówili Radosław Szydło, Filip Bugała i Konrad Rosiński, gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum numer 6 w Radomiu po pierwszym dniu zmagań. ©Tadeusz Klocek  Dla uczniów historia zawsze stanowi jakąś zagadkę, bo do końca nie wiadomo, co może pojawić się w arkuszu pytań. Wielu zgadywało, że część pytań będzie odnosiło się do ważnych rocznic, jakie w tym roku wypadają: sto lat od wybuchu I wojny światowej, 70 lat od powstania warszawskiego, czy 25 lat wolnej Polski. Ale tych zagadnień nie było.

  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 z polskiego - ODPOWIEDZI - ARKUSZE - TESTY

  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 z historii i WOS - ODPOWIEDZI - ARKUSZE - TESTY

  Arkusz egzaminacyjny z historii i WOS zawierał 24 zamknięte zadania. Uczeń sam wybierał odpowiedź z zaproponowanych w arkuszu. Odnosiły się do zamieszczonych w teście tekstów, ilustracji, map.

  Jedno z zadań dotyczyło rodu Jagiellonów. Uczniowie mieli zdecydować czy zdania: "Albrecht Hohenzollern został księciem pruskim za panowania w Polsce króla Zygmunta I Starego" i "Następcą Kazimierza Jagiellończyka został jeden z jego braci" są prawdziwe czy fałszywe.

  Uczniowie opuszczający salę długo jeszcze dyskutowali o egzaminie.

  - Jak poszło? Zobaczymy. Ale dziś nie będziemy się tym martwić. Z polskiego przydawała się znajomość lektur - mówiły gimnazjalistki Agnieszka i Ewa.

  Druki testów dotarły do szkół we wtorek rano, przywieźli je kurierzy. Prace były opatrzone kodem. Egzaminator sprawdzający potem test, nie będzie wiedział, kto go pisał.

  Gimnazja zadbały, by uczniom nikt nie przeszkadzał. Wszystko było podporządkowane zdającym, młodsze roczniki miały wolne. Oprócz pilnujących na sali, nauczyciele także mieli dyżury na korytarzach.

  - Cały egzamin przebiega bez zarzutu, u nas zdaje go 140 uczniów. Mam nadzieję, że wszyscy zdający poradzą sobie z pytaniami - mówi Anna Lasota dyrektorka Publicznego Gimnazjum numer6 Polskich w Radomiu.

  Egzamin gimnazjalny ma dać odpowiedź, w jakim stopniu uczeń opanował umiejętności ważne w życiu codziennym i przydatne w zdobywaniu wiedzy w szkole. Której część i egzaminu uczniowie boją się najbardziej?

  - Matematyki i fizyki - odpowiadali w większości niemal jednoznacznie sami zainteresowani.
  Właśnie w czwartek gimnazjaliści klas trzecich zmierzą się z częścią przyrodniczą, a potem z matematyką. W piątek - ostatnia część egzaminu - język obcy, zwykle angielski.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo