Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin Gimnazjalny 2016. Ostatnie klasówki już się skończyły, a będą trzy dni egzaminów

Antoni Sokołowski;[email protected]
- Egzamin napiszemy najlepiej, jak się da - zapewniają Jakub Fijałkowski, Piotr Rybiński i Przemysław Załęcki, uczniowie klasy III F z Publicznego Gimnazjum imienia Noblistów Polskich w Radomiu.
- Egzamin napiszemy najlepiej, jak się da - zapewniają Jakub Fijałkowski, Piotr Rybiński i Przemysław Załęcki, uczniowie klasy III F z Publicznego Gimnazjum imienia Noblistów Polskich w Radomiu. Tadeusz Klocek
Jak poradzimy sobie z trudnymi pytaniami? - o tym dziś myślą gimnazjaliści z klas trzecich, którzy zasiądą do egzaminu.

Miesiące sprawdzianów

Wcześniej było po kilka - kilkadziesiąt próbnych klasówek z jednego przedmiotu w ciągu roku, do tego dochodziły długie godziny ślęczenia nad książkami i zeszytami. A w poniedziałek zacznie się podsumowanie wiedzy gimnazjalistów.

- Mieliśmy wcześniej próby egzaminu. Zobaczyliśmy też, jak wygląda sam próbny arkusz. Mam nadzieję, że nie będzie problemu z napisaniem - zapewniała Ania z Publicznego Gimnazjum numer 13 w Radomiu.

Najpierw humanistyka

Wszystko zacznie się od testu humanistycznego. Najpierw, o godzinie 9.00 będą do rozwiązania zadania z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, a po krótkiej przerwie, od godziny 11.00 z zakresu języka polskiego. Egzamin, to prawdziwy maraton, można go nazwać małą maturą, chociaż jest przeprowadzany w gimnazjum. Będą go pisać wszyscy gimnazjaliści w Polsce. W rejonie radomskim - około ośmiu tysięcy.
Szukanie tematu

Sami uczniowie przyznają nieoficjalnie, że czasami do ostatniej chwili przeglądają różne fora w Internecie w poszukiwaniu odpowiedzi, jaki może być tegoroczny egzamin. Na jednym z portali gimnazjaliści już od dawna wymieniają się pomysłami, co może pojawić się na egzaminie gimnazjalisty.

„Powtórzcie: Dziady, Zemstę, Bajki Krasickiego, Treny Kochanowskiego” - radzi jedna z uczennic.

„Jest rok Sienkiewicza, więc musi pojawić się Sienkiewicz. Zobaczycie” - dodaje Ali.

Uczniowie również piszą, czego nie chcieliby na egzaminie gimnazjalnym: „Ja się tylko modlę, żeby nam nie dali jakiejś rozprawki z odwołaniem do charakterystyki porównawczej bohatera”.

Terminy testów

18 kwietnia, w poniedziałek, test z historii i wiedzy o społeczeństwie o godz. 9. 00. Z języka polskiego, o godz. 11.00 19 kwietnia, z przedmiotów przyrodniczych, godz. 9.00, z matematyki - godz. 11.00. 20 kwietnia język obcy. Wszystkie arkusze i odpowiedzi na www.echodnia.eu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie