Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2017 w Radomiu. Dziś matematyka i przyroda

Sok
- Dałyśmy radę - mówiły Aleksandra Kotwicka i Lucyna Zagożdżon z PG nr 23 w Radomiu.
- Dałyśmy radę - mówiły Aleksandra Kotwicka i Lucyna Zagożdżon z PG nr 23 w Radomiu. Antoni Sokołowski
- Dużo obliczeń w zadaniach, które wcale nie były takie łatwe - tak ocieniała większość gimnazjalistów, którzy w czwartek opuszczali klasy po egzaminie z części przyrodniczej.

W drugim dniu egzaminu gimnazjalnego uczniowie zmagali się z dwoma egzaminami. Z rana rozpoczęli zmagania z blokiem pytań z przedmiotów przyrodniczych, a przed południem pisali matematykę.

Egzamin gimnazjalny 2017 [MATEMATYKA PRZYRODA] - KLIKNIJ I ZOBACZ ODPOWIEDZI ARKUSZE PYTANIA

Pytanie z genetyki było jednym z 25, jakie pojawiło się w arkuszu gimnazjalnym, a mogło sprawić nieco kłopotów.
- Naprawdę pokręciłam coś z odpowiedzią, nic nie wiedziałam. Fatalnie poszło - nie kryła łez jedna z gimnazjalistek, jaką spotkaliśmy na szkolnym korytarzu.

Pierwszy z czwartkowych egzaminów stanowił blok pytań ze wszystkich przedmiotów przyrodniczych. Były zagadnienia z biologii, chemii, fizyki, geografii.

- W porównaniu do egzaminów z ubiegłych lat, które rozwiązywałyśmy na lekcjach, ten dzisiejszy był wyjątkowo trudny. Właściwie każde pytanie mogło sprawić kłopot z odpowiedzią - opowiadały Aleksandra Kotwicka i Lucyna Zagożdżon z Publicznego Gimnazjum numer 23 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

- Nawet geografia, która uchodzi za raczej łatwy przedmiot, sprawiała nam kłopot - dodali Jakub i Oliwia z tej samej szkoły
Wielu uczniów po wyjściu z klasy od razu sprawdzało zadania w Internecie, ale większość stwierdziła, ze poczeka dopiero na oficjalne wyniki egzaminu.

Nie za dużo optymistów było też po egzaminie matematycznym, chociaż każdy zdający twierdzili, że się przykładali wcześniej do nauki.

- Dużo lepiej poszedł mi egzamin z języka polskiego. Nie ukrywam, że matematyka nie należy do moich ulubionych przedmiotów - żalił się Piotrek, jeden ze zdających.

- W naszej szkole do egzaminu przystąpili gimnazjaliści z trzech klas. Niektórzy uczniowie byli zwolnieni z egzaminów, bo są laureatami różnych konkursów. Warto brać udział w olimpiadach i konkursach, bo na przykład laureat konkursu matematycznego nie tylko otrzymuje maksymalną ocenę, ale także jest zwolniony z dwóch części egzaminu: matematycznego i przyrodniczego - mówi Romuald Lis, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 6 imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Zobacz też: Egzamin gimnazjalny w PG13

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie