Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny: na koniec język obcy

Antoni SOKOŁOWSKI
- Pytania nie stanowiły dla nas problemu – mówiły Karolina Kundys i Karolona Piasecka, gimnazjalistki z Publicznego Gimnazjum numer 3 w Radomiu, które w czwartek zdawały język angielski.
- Pytania nie stanowiły dla nas problemu – mówiły Karolina Kundys i Karolona Piasecka, gimnazjalistki z Publicznego Gimnazjum numer 3 w Radomiu, które w czwartek zdawały język angielski. Łukasz Wójcik
Egzamin z wybranego języka obcego był ostatnim etapem testu we wszystkich gimnazjach. Większość uczniów wybierała język angielski i nie miała żadnego problemu z językiem. Egzamin gimnazjalny 2011: angielski i niemiecki - odpowiedzi i arkusz pytań tuż po zakończeniu egzaminu

Wprawdzie na rozwiązanie całego testu było dwie godziny, ale na długo przed terminem zakończenia testu wielu gimnazjalistów oddawało swoje rozwiązane prace.

- Wcale nie było to takie trudne - mówili uczniowie opuszczający szkoły.

POMOGŁY DODATKOWE LEKCJE

Podczas rozwiązywania trzeba było w teście zaznaczyć prawidłową odpowiedź. Część pytań była ze słuchu, sam egzamin rozpoczął się od wysłuchania całej płyty. Dopiero po odsłuchaniu trzeba było zaznaczyć prawidłową odpowiedź.

- Test z języka obcego, to najłatwiejsza część z trzydniowego egzaminu. Dobrze, że to już za nami - mówiły Karolina Kundys i Karolona Piasecka, gimnazjalistki z Publicznego Gimnazjum numer 3 w Radomiu.

Obie te uczennice zdawały język angielski.

Jak zauważa Zofia Kukla, dyrektorka Publicznego Gimnazjum numer 5 imienia Jacka Malczewskiego, język obcy rzeczywiście nie jest dużym obciążeniem dla uczniów.

- Decydują o tym dwie sprawy. Po pierwsze ocena z języka obcego nie jest brana pod uwagę do ostatecznej punktacji. Po drugie - wielu uczniów, w tym także gimnazjalistów z mojej szkoły, od lat chodzi na dodatkowe lekcje z języka obcego - mówi pani dyrektor.

CZEKANIE NA WYNIK

Choć rzeczywiście ocena z języka obcego nie jest brana pod uwagę przy naborze do szkół ponadgimnazjalnych, to jest istotna w szkołach językowych, czy pomaga w ustalaniu grup językowych.
W regionie radomskim egzamin zdawało około 10 tysięcy uczniów. Egzaminu nie można nie zdać, jest to jeden z warunków ukończenia gimnazjum. Wyniki egzaminów gimnazjalnych na Mazowszu będą znane najpóźniej na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego. Za każdą z dwóch pierwszych części egzaminu: humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej, uczeń otrzymuje maksymalnie 50 punktów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie