Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2019 w Radomiu. Matematyka sprawiła sporo niespodzianek

Sok
- Matematyka za nami - mówili Julia Owczarek, Przemysław Zasowski i Karolina Doroszewska z PSP numer 13 w Radomiu.
- Matematyka za nami - mówili Julia Owczarek, Przemysław Zasowski i Karolina Doroszewska z PSP numer 13 w Radomiu. Tadeusz Klocek
Skrajnie różne opinie wygłaszali uczniowie ósmych klas, którzy we wtorek wychodzili ze szkół po napisani u egzaminu z matematyki. - Zadania była bardzo łatwe - usłyszeliśmy od jednego z uczniów. Kolejne dwie dziewczyny łkały: było bardzo trudno - ocierały łzy.

16 kwietnia był drugim dniem egzaminów ósmych klas szkół podstawowych. W samym Radomiu do egzaminu przystąpiło ponad 1700 uczniów. Strajk nauczycieli nie przeszkodził w pisaniu w żadnej szkole.

Wielu uczniów obawiało się tego egzaminu i to z kilku powodów. Jeden z nich, to przeświadczenie, ze matematyka uchodzi za trudny i wymagający przedmiot. Inni obawiali się trudnych pytań, bo taki egzamin odbywa się po raz pierwszy.

- Nie możemy porównywać arkuszy egzaminacyjnych z poprzednich lat z klas gimnazjalnych, bo program gimnazjalny jest inny, niż w naszej szkole podstawowej. Nie ma też porównania do arkuszy z ubiegłych lat, jakie były w szóstych klasach podstawówek, bo wtedy też obowiązywał inny program - wyliczali uczniowie.

Próby na klasówkach

Sami uczniowie przyznawali, że większość przygotowań mieli na sprawdzianach i klasówkach podczas lekcji z matematyki.

- Pisaliśmy także próbny egzamin przygotowany kilka miesięcy temu - mówili Julia Owczarek, Przemysław Zasowski i Karolina Doroszewska, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 13 imienia księcia Józefa Poniatowskiego w Radomiu.

Uczniowie mówili, że warto było sukcesywnie się, każdego dnia uczyć całego materiału. -Wtedy powtórka wszystkich zadań była tylko przypomnieniem tego, czego wcześniej się nauczyliśmy.

Za to różnie oceniano stopień trudności egzaminu. Jedni uważali, że zadania były łatwe, inni mówili wprost, że polegli na zadaniach, chociaż każdy zdający twierdził, że się przykładał do nauki.

- W ostatnim zadaniu trzeba było wykorzystać twierdzenie Pitagorasa, łatwizna - mówiła Karolina Doroszewska.

Ale nie wszyscy podzielali tę opinię.

- Jest to pierwszy tak poważny egzamin w życiu ucznia i na pewno niektórym z nich towarzyszyły emocje przy podejściu do testu. Na szczęście - już jest po egzaminie, teraz trzeba poczekać na wyniki - powiedział Tadeusz Ozimek, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej numer 13 imienia księcia Józefa Poniatowskiego w Radomiu.

Sprawdzą arkusze

Teraz wszystkie testy trafiają do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Egzaminu nie można nie zdać, ale koniecznie trzeba do niego przystąpić. Inaczej uczeń formalnie nie ukończy szkoły podstawowej. Jednak ci uczniowie, którzy chcą iść do dobrego liceum powinni zadbać o jak najlepszy wynik, by dostać się do szkoły.

Życzenia na Wielkanoc 2019. Wierszyki - śmieszne, krótkie, wielkanocne SMS

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie