Ekstraklasa siatkarek. ŁKS Commercecon Łódź - E.Leclerc Moya Radomka 3:1. To już szósta porażka radomskiej drużyny

Włodzimierz Łyżwa
Trener radomianek, Riccardo Marchesi.
Trener radomianek, Riccardo Marchesi. pls.pl
W meczu ekstraklasy siatkarek, ŁKS Commercecon Łódź pokonał 3:! E.Leclerc Moya Radomkę Radom. Najlepszą siatkarką meczu została wybrana rozgrywająca ŁKS Roberta Ratzke.

ŁKS Commercecon Łódź - E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:1 (26:24, 25:20, 24:26, 25:17)
ŁKS Commercecon: Ratzke 3, Grajber 8, Sobiczewska 17, K. Witkowska 14, Jones-Perry 23, Alagierska 10, Maj-Erwardt (libero) oraz Colombo 4, Pacak 0, Jukoski 0.
E. Leclerc Moya Radomka: Skorupa 2, Zaroślińska-Król 16, Lazić 12, Wójcik 13, Efimienko-Młotkowska 6, Aelbrecht 15, A. Witkowska (libero) oraz Biała 0, Murek 1.
MVP meczu: Roberta Ratzke (ŁKS Commercecon Łódź).

Szóstej porażki doznały siatkarki E.Lelcerc Moya Radomki Radom w trwającym sezonie TauronLigi. Siedem meczów nasza druzyna wygrała.

Radomska drużyna na mecz do Łodzi pojechała w 11 osobowym składzie, już z pozyskaną nową siatkarką, przyjmującą Natalią Murek, która ostatnio reprezentowała barwy Volleya Wrocław. Póki co Natalia Murek nie pojawiła się w wyjściowej szóstce w pierwszym secie.

Pierwsza partia dla łodzianek, które prowadziły już 21:17. Zryw Radomki, kiedy na zagrywce była Zuzanna Efimienko-Młotkowska spowodował, że radomianki wyszły na prowadzenie 22:21. Ostatecznie set padł łupem ŁKS. Łodzianki, ostatni 26 punkt zdobyła blokiem, zatrzymując byłą swoją siatkarkę, Katarzynę Zaroślińską-Król.

W Radomce grają także inne łódzkie zawodniczki Aleksandra Wójcik i Aleksandra Szczepańska. Z kolei w ŁKS gra Veronica Jones-Perry, była zawodniczka Radomki.

W drugim secie przy stanie 17:17 na parkiecie pojawiła się Natalia Murek. Seta wygrały łodzianki, po ataku Veronicy Jones-Perry.

Trzeci set miał zgoła sensacyjne zakończenie. ŁKS prowadził 26:25 i sędziowie nieoczekiwanie zakończyli tę partię. Dopatrzyli się błędu ustawienie łódzkiej drużyny i cofnęli wynik na wygraną 26:24 dla Radomki.

Czwarty seta najsłabszy w wykonaniu radomianek i porażka do 17. Radomka wraca bez punktów z Łodzi.

Kolejny mecz E. Leclerc Moya Radomka Radom rozegra już w Nowym Roku, w sobotę 8 stycznia o godzinie 19 z Jokerem w Świeciu.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani