Ekstraklasa siatkarek. Pałac Bydgoszcz - E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3. MVP meczu Freya Aelbrecht z Radomki

Włodzimierz Łyżwa
W meczu 12 kolejki, pierwszej z drugiej zasadniczej rundy, Pałac Bydgoszcz przegrał z E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3. Najlepszą siatkarką meczu została wybrana środkowa radomskiego bloku, Freya Aelbrecht.

Pałac Bydgoszcz - E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (23:25, 15:25, 25:13, 16:25)
Pałac: Bałdyga 1, Balmas 12, Szperlak 8, Cassemiro 13, Różyńska 7, Hage 9, Saad (libero) oraz Kobus 0, Mazurek 1, Szczepańska-Pogoda 3.
E.Leclerc Moya Radomka: Skorupa 5, Zaroślińska-Król 15, Lazić 9, Wójcik 6, Efimienko-Młotkowska 9, Aelbrecht 9, Witkowska (libero) oraz Biała 0, Szczepańska 0.
MVP meczu: Freya Aelbrecht (E.Leclerc Moya Radomka Radom)

Radomianki pojechały do Bydgoszczy tylko w 10 osobowym składzie, bez reprezentantki Finlandii rozgrywającej Kaisy Alanko (koniec umowy 30 listopada) i przyjmującej reprezentantki Austrii Srny Marković (rozwiązana umowa 4 grudnia). Radomski klub zapowiada wzmocnienie składu na pozycji przyjmującej.

W zespole Pałacu Bydgoszcz od tego sezonu gra była siatkarka radomskiego klubu, Majka Szczepańska-Pogoda, która na parkiecie pojawiła się w drugim secie.

Pierwszy set już można powiedzieć był przegrany przez radomianki. Pałac wygrywał już 18:13 i 23:21. Ostateczne podopieczne trenera Riccardo Marchesiego wygrały do 23, wygrywając cztery ostatnie piłki. Ostatni punkt Radomka zdobyła skutecznym atakiem Katarzyna Zaroślińska-Król.

Drugi set zaczął od prowadzenia Radomki 7:0. Później było 13:6, 18:11, by ostatecznie nasza drużyna wygrała seta do ???. Ostatni 25 punkt po kontrze Aleksandra Wójcik.

Trzeci set szybko do zapomnienia przez radomski zespół. Słaba gra i przegrana do 13. W tym secie do kilka akcji na parkiecie pojawiła się druga radomska rozgrywająca Aleksandra Szczepańska.

Czwarta partia już dobra w wykonaniu Radomki i wygrana do 16. Ostatni punkt zdobyła przyjmująca Alexandra Lazić.

W kolejnym meczu E.Leclerc Moya Radomka Radom zagra w poniedziałek, 20 grudnia z ŁKS w Łodzi.