E.Leclerc Moya Radomka Radom przegrała z UNI Opole w 2. kolejce Tauron Ligi kobiet

Marcin Ziółkowski
Siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom przegrały z UNI Opole 1:3 w meczu 2. kolejki Tauron Ligi kobiet. Marcin Ziółkowski
W drugim spotkaniu nowego sezonu Tauron Ligi siatkarek E.Leclerc Moya Radomka Radom przegrała przed własną publicznością z UNI Opole 1:3.

E. Leclerc Moya Radomka Radom - UNI Opole 1:3 (25:20, 22:25, 19:25, 23:25)

E.Leclerc Moya Radomka Radom: Świrad, Bugg, Jasek, Yilmaz, Kalaniuvalu, Strasz (libero), Łukasik, Biała, Zaborowska, Moskwa, Adamek (libero)

UNI Opole: Orzylowska, Stronias, Conceicao, Pellegrino , Janicka, Kecher, Adamek (libero), Senica, Makarowska-Kulej, Sieradzka, Kraiduba

MVP: Kinga Stronias (UNI Opole)

W pierwszej kolejce nowego sezonu Tauron Ligi kobiet radomianki pewnie pokonały w Łodzi Grot Budowlanych 3:0, a szczególnie dobre zawody rozegrała nowo pozyskana przed sezonem Gözde Yılmaz. Zespół UNI Opole w pierwszym spotkaniu przegrał z brązowymi medalistkami ubiegłego sezonu - ŁKS Commercecon Łódź 0:3.

Zawodniczki Radomki świetnie weszły w piątkowe spotkanie. Po serii zagrywek Martyny Świrad prowadziły 4:1, chwilę później nadeszła jednak seria błędów, po której gościnie wyrównały na 5:5. Gdy do serwisu podeszła nowa zawodniczka radomskiej drużny - Gözde Yılmaz, gospodynie ponownie wyszły na czteropunktowe prowadzenie 10:6. Radomianki utrzymywały bezpieczny zapas puntków i po przerwie wziętej przez trenera drużyny z Opola wygrywały już 16:9. Siatkarki Radomki wypracowanej przewagi nie zmarnowały już do końca tej partii. Pierwszego i jak się poźniej okazało jedynego seta w tym meczu Radomka wygrała 25:20.

Drugi set od samego początku był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie zdobyła większej przewagi nad rywalkami aż do stanu 17:18. Wtedy na cztery punkty odskoczyła drużyna gości i Radomka przegrywała już 17:21. Gospodynie nie zamierzały jednak odpuszczać i szybko zbliżyły się do przeciwniczek na punkt. Przy stanie 21:22 o czas poprosił trener UNI Opole. Po naradzie przyjezdne zagrały już bezbłędnie. Ostatecznie po emocjonującej końcówce radomianki przegrały 22:25, w setach mieliśmy wynik 1:1.

Trzecia partia również była wyrównana na starcie. Od stanu 5:5 powoli rozkręcały się siatkarki z Opola. Przy stanie 9-13, radomianki poprosiły o challenge, który zmienił decyzję sędziego i zmniejszył stratę do dwóch punktów. Zespół UNI Opole był jednak nie do zatrzymania i szybko wypracował sobie zapas, sięgający momentami aż siedmiu punktów. Trzeciego seta Radomka przegrała 22:25. W setach było już natomiast 1:2.

W czwartym secie Radomka próbowała uzyskać przewagę nad rywalkami. Podopieczne trenera Błażeja Kryształowicza utrzymywały dwupunktowy zapas aż do stanu 9:7. Wtedy do gry wróciły opolanki i odwróciły wynik spotkania. Od stanu 15:18 Radomianki rozpoczęły marsz po wygraną w tej partii. Radomskie siatkarki dzielnie walczyły i doprowadziły do wyrównania przy stanie 21:21. Pod koniec seta prowadziły nawet 23:21, co zwiastowało nadchodzący tie-break. Niestety, wyjątkowo mocne tego dnia siatkarki UNI Opole zaczęły wtedy seryjnie punktować. Ostatecznie siatkarki Radomki przegrały tę partię 23:25, a całe spotkanie 1:3. MVP spotkania została wybrana Kinga Stronias z UNI Opole, zaś najlepszą zawodniczką w barwach gospodyń środkowa Justyna Łukasik.

Poniżej zapis relacji z meczu.

17:35. Początek meczu świetny dla Radomki. Jest 4:1!

Seria błędów spowodowała, że jest już 5:5.

17:40. Po kilku serwisach Gozde Yilmaz Radomka przeprowadziła świetne ataki i wyszła na prowadzenie 10:6.

17:50. Przerwa na czas dla trenera UNI Opole: wynik 13:8 dla Radomki.

17:52. Po przerwie i kilku zagrywkach Renaty Białej jest 16:9 dla Radomki.

17:56. Radomianki na każdy stracony punkt odpowiadają momentalnie i obecnie jest 19:14 dla Radomki

18:00. Czas dla trenera Radomki. Jest 21:17 dla radomianek

18:04. Dotykają siatki zawodniczki z Opola : Radomka wygrywa 1 seta. Jest 1:0 w setach.

18:12. Drugi set rozpoczyna się od wyrównanej gry. Jest 3:3.

18:16. Obie drużyny nie odstępują. Kilka długich akcji z obu stron. Jest 8:8.

18:24. Uni Opole wychodzi na dwupunktowe prowadzenie. Radomka przegrywa 14:16

18:29. Radomka przegrywa 17:21.

18:32. Radomianki odrabiają stratę, przegrywają już tylko 21:22, o czas poprosił trener UNI Opole

18:36. Emocjonująca końcówka, piłka setowa i ostatecznie 22:25 przegrywają radomianki. Jest 1:1 w setach.

18:46. Trzeci set zaczyna się od wyrównanej gry z obu stron. Jest remis 5:5.

18:49. Czas dla trenera Radomki. Radomianki przegrywają 5:8.

18:54. Radomianki zażarcie walczą o zmniejszenie straty. Przegrywają jednak wciąż czterema punktami - 9:13.

18:55. Challenge zmienia decyzję punktową, jest 10:12.

18:57. Drużyna gości nie daje za wygraną i dokłada 3 punkty. Jest 10:15.

18:59. Radomka dalej nie może przełamać rywalek, jest już 10:17.

19:00. Radomka powoli odrabia stratę, jest 14:18.

19:08. Radomka przegrywa 5 punktami. Jest 17:22.

19:12. Radomka nie dała rady dogonić przeciwniczek. Radomianki przegrywają seta 19:25.

19:20. Rozpoczął się czwarty set. Radomianki wygrywają 3:1.

19:26. Drużyny punktują na przemian. Jest wynik 9:7 dla radomianek.

19:30. Czas bierze trener Radomki. Na boisku zmiana, prowadzi UNI Opole. Radomianki przegrywają 10:12.

19:36. Radomianki starają się odrobić stratę, ale dalej przegrywają. Jest 15:18.

19:41. Radomka dzielnie walczyła i udało jej się wyrównać, jest 21:21.

19:43. Radomianki wychodzą na prowadzenie. Jest 23:22 dla Radomki.

19:44. Udana końcówka UNI Opole, najpierw wyrównały a później po bloku zdobyły punkt.

Piłka meczowa dla UNI Opole. Radomianki próbowały sprawdzać w challenge, ale nic to nie dało.

Trzeci set radomianki przegrywają 23:25. Całe spotkanie Radomka przegrała 1:3.