"Emocje w oczach dziecka" to ciekawa wystawa w bibliotece...

  "Emocje w oczach dziecka" to ciekawa wystawa w bibliotece numer 6 w Radomiu

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Laureaci i opiekunowie.
  1/12
  przejdź do galerii

  Laureaci i opiekunowie. ©Barbara Koś

  "Emocje w oczach dziecka" to tytuł wystawy fotografii otwartej w czwartek w Filii numer 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kusocińskiego 13. Fotografie budzą sympatie i wzruszenie.
  Na wernisaż przyszli mali autorzy z rodzinami i inicjatorzy wystawy. Wszystkich powitała Anna Skubisz - Szymanowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej- Cieszymy się że ta wystawa jest właśnie u nas - podkreśliła dyrektor Skubisz - Szymanowska.

  O wystawie mówiły organizatorki: Maria Kszczotek, prezes Radomskiego Towarzystwa Dobroczynności, Beata Nowak i Iwona Nabzdyk.

  Najpierw był projekt „Moje uczucia – moje JA” realizowany od maja do października przez Radomskie Towarzystwo Dobroczynności w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej mieszczącej się w Publicznym Gimnazjum numer 5.
  W ramach projektu odbyły się warsztaty fotograficzne prowadzone przez Iwonę Nabzdyk, nauczycielkę Zespołu Szkół Budowlanych i specjalistkę od fotografii. Zaprezentowane na wystawie fotografie to efekt warsztatów.
  - Zdjęcia są świadectwem wrażliwości uczestników, ale też pokazują możliwość dobrej zabawy i nauki wykorzystywania współczesnych technik artystycznych - podkreślały organizatorki.

  Część zdjęć dzieci zrobiły techniką solarigrafii- mogły zrobić aparat fotograficzny z puszki po napoju. Ustawiały przedmioty i fotografowały kompozycje i martwe natury. Mogły także wystąpić w rolach modelek i modeli, w tajemniczych woalach i szalach, w różnych pozach. To wszystko widać na fotografiach.

  - Była to nauka i zabawa a także okazja do dobrego wykorzystania czasu wolnego, bez alkoholu i innych używek- tłumaczyła Beata Nowak z Radomskiego Towarzystwa Dobroczynności, która koordynowała projekt.- Warsztaty pozwoliły na pokazanie dzieciom, że mają różne talenty i są w czymś dobre.

  Prezes RTD, Maria Kszczotek, podziękowała tym wszystkich, którzy pomogli przy realizacji projektu. Były też oklaski, dyplomy i słodycze dla młodych autorów zdjęć i uczestników zajęć w świetlicy RTD. Efekty pracy obejrzał też Tomasz Gogacz, dyrektor PG nr 13.
  Wystawa jest też efektem współpracy świetlicy RTD z Zespołem Szkół Budowlanych. - W najbliższych dniach gościem świetlicy będzie Mikołaj, który przyjdzie właśnie z "budowlanki".

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia