Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Emocje w oczach dziecka" to ciekawa wystawa w bibliotece numer 6 w Radomiu

Barbara Koś
Laureaci i opiekunowie.
Laureaci i opiekunowie. Barbara Koś
"Emocje w oczach dziecka" to tytuł wystawy fotografii otwartej w czwartek w Filii numer 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kusocińskiego 13. Fotografie budzą sympatie i wzruszenie.

Na wernisaż przyszli mali autorzy z rodzinami i inicjatorzy wystawy. Wszystkich powitała Anna Skubisz - Szymanowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej- Cieszymy się że ta wystawa jest właśnie u nas - podkreśliła dyrektor Skubisz - Szymanowska.

O wystawie mówiły organizatorki: Maria Kszczotek, prezes Radomskiego Towarzystwa Dobroczynności, Beata Nowak i Iwona Nabzdyk.

Najpierw był projekt „Moje uczucia – moje JA” realizowany od maja do października przez Radomskie Towarzystwo Dobroczynności w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej mieszczącej się w Publicznym Gimnazjum numer 5.
W ramach projektu odbyły się warsztaty fotograficzne prowadzone przez Iwonę Nabzdyk, nauczycielkę Zespołu Szkół Budowlanych i specjalistkę od fotografii. Zaprezentowane na wystawie fotografie to efekt warsztatów.
- Zdjęcia są świadectwem wrażliwości uczestników, ale też pokazują możliwość dobrej zabawy i nauki wykorzystywania współczesnych technik artystycznych - podkreślały organizatorki.

Część zdjęć dzieci zrobiły techniką solarigrafii- mogły zrobić aparat fotograficzny z puszki po napoju. Ustawiały przedmioty i fotografowały kompozycje i martwe natury. Mogły także wystąpić w rolach modelek i modeli, w tajemniczych woalach i szalach, w różnych pozach. To wszystko widać na fotografiach.

- Była to nauka i zabawa a także okazja do dobrego wykorzystania czasu wolnego, bez alkoholu i innych używek- tłumaczyła Beata Nowak z Radomskiego Towarzystwa Dobroczynności, która koordynowała projekt.- Warsztaty pozwoliły na pokazanie dzieciom, że mają różne talenty i są w czymś dobre.

Prezes RTD, Maria Kszczotek, podziękowała tym wszystkich, którzy pomogli przy realizacji projektu. Były też oklaski, dyplomy i słodycze dla młodych autorów zdjęć i uczestników zajęć w świetlicy RTD. Efekty pracy obejrzał też Tomasz Gogacz, dyrektor PG nr 13.
Wystawa jest też efektem współpracy świetlicy RTD z Zespołem Szkół Budowlanych. - W najbliższych dniach gościem świetlicy będzie Mikołaj, który przyjdzie właśnie z "budowlanki".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie