ENEA KKS Kozienice przegrał z UKS Spartą Grodzisk Mazowiecki w drugiej lidze siatkówki. Kozieniczanie nie zdobyli nawet seta

Radosław Olchowski
Tym razem siatkarze KKS -u Kozienice nie sprostali rywalom. Ekipa z Puszczy przegrała ze Spartą Grodzisk Mazowiecki. archiwum KKS Kozienice
W hicie ostatniej kolejki drugiej ligi siatkówki Enea KKS Kozienice przegrał 0:3 na wyjeździe ze Spartą Grodzisk Mazowiecki. Wicelider tabeli okazał się być znacznie słabszym od lidera.

ENEA KKS Kozienice przegrał z UKS Spartą Grodzisk Mazowiecki

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki – Enea KKS Kozienice 3:0.
Sety: 25:15, 25:16, 25:18.
KKS: Ranecki, Bartłomiej Koryciński, Baranowski, Daniel Ostrowski, Kałasz, Sokołowski, Głogowski (libero) oraz Adam Ostrowski, Kiernoz, Bartnik, Trąbka, Jeziorowski.

Mecz ze Spartą kozieniczanie zaczęli w składzie: Wojciech Ranecki na rozegraniu, Bartłomiej Koryciński i Maciej Kałasz na środku, Jakub Baranowski i i Daniel Ostrowski na przyjęciu, Antoni Sokołowski w ataku i Robert Głogowski jako libero. Spotkanie zaczęło się od akcji punkt za punkt. Przy stanie 4:4 na zagrywce w ekipie Sparty pojawił się Łukasz Kaczorowski i zaproponował dwa asy z rzędu. Potem gospodarze tylko powiększali przewagę, wygrywając seta otwarcia zdecydowanie.

W drugiej odsłonie ostatni remis zanotowano przy stanie po 9. Obie strony punktowały między innymi blokiem. Potem jednak ponownie prym wiedli miejscowi. - Kiedy Przemysław Czado posłał asa, a następnie po jego serwie oddaliśmy piłkę za darmo, gospodarze uciekli z wynikiem. Zapunktowaliśmy dopiero przy 17:13. Znów trzeba było gonić, ale gospodarze grali swoje. Odjechali bezpowrotnie i tym razem wygrali seta do 16 – relacjonowała witryna internetowa KKS -u Kozienice.

Jak się później okazało to nie był dzień drużyny ze stolicy Puszczy. Ponownie we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła brylowali gracze Sparty i w efekcie ograli kozieniczan 3:0. Dla zespołu trenerów Grzelczaka i Kality była to pierwsza porażka po pięciu wygranych z rzędu. Tymczasem Sparta zwyciężyła po raz ósmy z kolei.

- To nie był udany sportowy początek nowego roku w wykonaniu naszych siatkarzy. Kozieniczanie wyraźnie ulegli Sparcie Grodzisk Mazowiecki. Podopieczni trenerów Marka Grzelczaka i Michała Kality nie mieli pomysłu na dobrze dysponowanego lidera grupy 2 i byli dalecy od wygrania choćby jednego seta

– podsumowali na swoim profilu facebookowym przedstawiciele klubu z Kozienic.

Kolejny mecz w 2. lidze KKS rozegra u siebie. W sobotę 13 stycznia w hali KCRiS przy ulicy Głowaczowskiej podejmą SPS Volley Ostrołęka. Początek spotkania o godz. 18. Wstęp będzie bezpłatny.
W innych meczach 14. kolejki: Camper Wyszków – Necko Augustów 3:2, Polcanex Kobyłka – MOS WOLA Warszawa 3:0, Lechia II Tomaszów Mazowiecki – SMS PZPS II Spała 0:3. Mecze: KS Błonie – Metro Warszawa i Volley Ostrołęka – Trójka Międzyrzecz Podlaski odbędą się w niedzielę 7 stycznia.