Enea Orlęta Zwoleń zagrają we własnej hali z Włókniarzem Konstantynów Łódzki w kolejnym meczu I ligi mężczyzn

Marcin Ziółkowski
Orlęta Zwoleń przegrały po raz pierwszy w tym sezonie w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Płock. Facebook Enea Orlęta Zwoleń
Piłka Ręczna. W sobotę 19 listopada Enea Orlęta Zwoleń zagrają u siebie z KKS Włókniarzem Konstantynów Łódzki w meczu 7. kolejki I ligi mężczyzn.

W ostatnim meczu ligowym, w sobotę 5 listopada Orlęta Zwoleń przegrali w Orlen Arenie w Płocku z ekipą rezerw ORLEN Wisły Płock 30:37 (do przerwy 11:18). W składzie na mecz znaleźli się Ner, Lubawy - Figura, Kubajka, Łodziński, Wolski, Pyzara, Proczek, Gruszczyński - Misalski, Sałuda, Tomaszewski - Kamiński, Jeżyna, Konewka, Seroka. Do 17 minuty, kiedy po bramce Mateusza Seroki zwolenianie objęli prowadzenie 9-7 wszystko wskazywało na kolejną wygraną Orląt. Wtedy jednak do gry wzięli się gospodarze, którzy najpierw wyrównali na 10:10 w 21 minucie, a w ostatnich minutach znacząco przyspieszyli. Ostatecznie rezerwy Wisły wygrały pierwszą część meczu 18:11. W drugiej połowie gracze z Płocka zaczęli zwiększać przewagę nad gośćmi. Zwolenianie próbowali odrobić stratę jednak byli tego dnia bezsilni. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Orlenu Wisły II Płock 37:30. Najskuteczniejszymi zawodnikami Enea Orląt Zwoleń w tym spotkaniu byli Adrian Gruszczyński i Mateusz Seroka, którzy rzucili po sześć bramek.

Zwolenianie wciąż nie opuścili podium ligowej tabeli. Po sześciu dotychczas rozegranych kolejkach gracze Enea Orląt Zwoleń dalej zajmują drugie miejsce w tabeli I ligi z dorobkiem piętnastu punktów na koncie. Porażka spowodowała jednak, że jedyną niepokonaną jeszcze drużyną w lidze jest już tylko SCKS Jurand Ciechanów. Dla zwolenian przegrana z rezerwami wicemistrza Polski w piłce ręcznej to dopiero pierwsza strata punktów w tym sezonie. Wcześniej w pokonanym polu zostawili drużyny MKS Mazura Sierpc 28:17, KS AZS AWF Warszawa 34:24, SMS ZPRP I Płock 33:30, KS Warszawiankę 30:16 i pokonany właśnie SPR Pabiks Impact Pabianice 39:31. Swój dorobek bramkowy zwiększył najlepszy strzelec Orląt na ten moment, czyli Mateusz Seroka. Rzucił on 34 bramki w pięciu meczach.

W siódmej kolejce szczypiorniści Enea Orląt Zwoleń zmierzą się we własnej hali z zespołem KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki. Zespół z województwa łódzkiego zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów zdobytych w sześciu meczach. Gracze z Konstantynowa Łódzkiego wygrali w tym sezonie z KS AZS AWF Warszawa, UMKS Trójką Ostrołęka i AZS UW Warszawa oraz musieli uznać wyższość SCKS Juranda Ciechanów, SPR ROKiS Radzymin i MKS Mazura Sierpc. Najskuteczniejszym zawodnikiem najbliższego rywala Orląt jest Daniel Stępień, który w sześciu meczach rzucił 51 bramek. Początek spotkania Orlęta Zwoleń - KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki w sobotę 19 listopada o godzinie 17 w hali Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu.