Espadon pokonał Cerrad Czarnych w drugim dniu Turnieju Parnterstwa Regionalnego w Kozienicach

Michał Nowak
Cerrad Czarni przegrali w sobotę w Kozienicach w meczu sparingowym z Espadonem Szczecin 1:3. Michał Nowak
W swoim drugim meczu w Turnieju Partnerstwa Regionalnego rozgrywanego w Kozienicach, siatkarze Cerradu Czarnych Radom przegrali w czterech setach z Espadonem Szczecin.

Cerrad Czarni Radom - Espadon Szczecin 1:3 (25:19, 21:25, 23:25, 21:25)
Cerrad Czarni: Droszyński, Filip, Żaliński, Fornal Ostrowski, Huber, Kwasowski (libero) oraz Ziobrowski, Vincić, Rybicki, Teryomenko.
Espadon: Tervaportti, Wika, Duff, Kluth, Menzel, Gałązka, Murek (libero) oraz Kacperkiewicz, Zajder, Jaskuła (libero)

Trener Robert Prygiel dokonał kilku roszad w składzie w stosunku do piątkowego meczu z Dafi Społem Kielce. Tym razem od początku zagrali m.in. Kamil Droszyński, Michał Filip, Wojciech Żaliński, a Kamil Kwasowski zagrał tym razem na pozycji libero.

Radomianie bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Po kilku minutach prowadzili 8:4. Dobra gra w zagrywce i skuteczna w kontratku pozwoliła zbudować i utrzymać wysokką przewagę (17:11). Ostatecznie Cerrad Czarni wygrali partię otwarcia do 19.

Kolejne sety należały już jednak do ekipy ze Szczecina, która drugą odsłonę zwyciężyli do 21. Bardziej wyrównana była trzecia partia, ale ją też na swoja korzyść po walce na przewagi rozstrzygnęli siatkarze Espadonu. Trzeci set przez dłuższy czas był wyrównany. Końcówka należała jednak do gości.

W niedzielę ostatni dzień rywalizacji w Turnieju Partnerstwa Regionalnego w Kozienicach. O godzinie 10 Espadon zagra z Dafi Społem Kielce, a o 12 Cerrad Czarni zmierzą się z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie.

W drugim sobotnim meczu: Dafi Społem Kielce - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:17, 25:18, 25:16).