Eurowybory 2014: radny z Grójca napisał piosenkę...

  Eurowybory 2014: radny z Grójca napisał piosenkę wychwalającą wojewodę

  /ik/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Wojewoda Jacek Kozłowski to "dwójka" na liście PO do Europarlamentu.

  Wojewoda Jacek Kozłowski to "dwójka" na liście PO do Europarlamentu. ©Łukasz Wójcik

  Klip z piosenką Witolda Wójcika podbija Internet. "Jacek Kozłowski - europoseł polski" to już oficjalny utwór kampanii wyborczej wojewody mazowieckiego.
  Wojewoda Jacek Kozłowski to "dwójka" na liście PO do Europarlamentu.

  Wojewoda Jacek Kozłowski to "dwójka" na liście PO do Europarlamentu. ©Łukasz Wójcik

  Jacek Kozłowski, urzędujący wojewoda mazowiecki, jest "dwójką" na liście kandydatów Platformy Obywatelskiej na Mazowszu. Witold Wójcik jest radnym powiatowym w Grójcu, także z Platformy Obywatelskiej. Obu panów połączyła teraz piosenka.

  Radny Witold Wójcik jest właścicielem Radia Mazowsze, a także muzykiem - amatorem. Sam pisze, komponuje i śpiewa. Niedawno stworzył i wykonał utwór w całości poświęcony Jackowi Kozłowskiemu.

  RADNY ZAŚPIEWAŁ

  Jak tłumaczy, wszystko to z sympatii do wojewody, którego jak podkreśla zna zawodowo jako wieloletni samorządowiec.

  Utwór zaczyna się od słów: "Jacek Kozłowski, europoseł polski. Mazowsze głosuje, gdy Jacek startuje." Piosenka jest pełna dowodów wielkiej sympatii. Ot, choćby w słowach: "Twoją odwagę, Jacku kochamy. Bliskie ci drogi, zerwane dachy. A gdy potrzeba nosisz worki z piachem."

  Autor wychwala też inne cnoty wojewody, na przykład odwagę. Pisze o jego zdrowym trybie życia: "Po górskich szlakach jak kozica bryka." i zachęca: "nie żałujcie głosów z Mazowsza rodacy.".

  SZTAB KUPUJE

  Piosenka pojawiła się na kanale You Tube. Zaczęło się o niej robić głośno, pojawiały się artykuły w prasie i materiały telewizyjne. Utwór spodobał się samemu wojewodzie i jego sztabowi wyborczemu, który ostatecznie kupił go od Witolda Wójcika.

  - Nie spodziewałem się takiego zamieszkania. To miał być prezent dla wojewody od samorządowca, który zna jego pracę i jej efekty - mówi sam Wójcik.

  Według niego, piosenka z założenia miała być lekka i przyjemna, żeby trafiała do ludzi i dała się łatwo zapamiętać.

  - To utwór pop - rockowy. Nagrany w profesjonalnym studio, zaaranżowany przez profesjonalistę, nie mam się czego wstydzić - tłumaczy Witold Wójcik, który od lat współpracuje z muzykami znanego radomskiego zespołu i nagrywa z nimi swoje piosenki. Można je zresztą znaleźć w Internecie


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (12) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo