Extraliga kobiet. Klęska Sportowej Czwórki Radom i porażka z Unifreeze Górzno

SzS
Sportowa Czwórka przegrała z Unifreeze ważny mecz
Sportowa Czwórka przegrała z Unifreeze ważny mecz Sylwester Szymczak
W sobotnim meczu Extraligi Kobiet w piłce nożnej, LUKS Sportowa Czwórka Wosztyl.eu przegrała z ostatnim w tabeli Unifreeze Górzno. Po tym meczu to radomianki spadły na dno ligowej tabeli.

LUKS Sportowa Czwórka Wosztyl.eu - Unifreeze Górzno 1:4 (0:1)
Bramki: Zielińska 58 - Bała 6, 48, Kopińska 68 z karnego, 79
Czwórka: Snopczyńska - Chrzanowska, Stasikowska, Szydło, Płóciennik, Wąsik (66 Stefańska), Mućka, Bińkowska, Tracz, Rosińska (53 Zielińska), Dobrowolska.

Dla obu zespołów, które znajdują się w strefie spadkowej, było to bardzo ważne spotkanie. Cichym faworytem meczu była Czwórka, która w środę sensacyjnie zremisowała na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec. Radomianki mogły objąć prowadzenie, bo w 4 minucie świetną okazję miała Aleksandra Szydło, ale przegrała pojedynek sam na sam z bramkarką Unifreeze. Chwilę później przyjezdne objęły prowadzenie. Agata Bała huknęła z rzutu wolnego i Anita Snopczyńska nie miała szans.
Radomianki próbowały odrobić straty, ale w 48 minucie dostały kolejnego "gonga". Ponownie Bała strzałem z dystansu trafiła w "okienko". Trochę poruszenia z przodu wniosła Aleksandra Zielińska, która pojawiła się na boisku w 53 minucie. To ona chwilę później dała kontaktową bramkę.
Nadzieje prysły w 68 minucie, kiedy Małgorzata Stefańska niepotrzebnie sfaulowała przeciwniczkę w polu karnym i zrobiło się 1:3. Czwórka miała jeszcze jedną okazję, kiedy to słupek uratował Unifreeze od straty gola, Monika Płóciennik dobijając piłkę, nie trafiła do pustej bramki.