MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Festiwal piosenki harcerskiej i patriotycznej w gminie Borkowice z licznym udziałem druzyn harcerskich

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Harcerze wzięli udział w festiwalu w szkole podstawowej w Borkowicach.
Harcerze wzięli udział w festiwalu w szkole podstawowej w Borkowicach. Urząd Gminy w Borkowicach
Już siedemnasty raz druhowie śpiewali na Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej w Borkowicach. Na scenie w szkole podstawowej zaprezentowali się harcerze z całego powiatu przysuskiego i regionu radomskiego.

Festiwal piosenki harcerskiej i patriotycznej w gminie Borkowice

Niedawno odbył się po raz siedemnasty Festiwal Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej w Borkowicach imienia Janusza Łąckiego. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Festiwal został poprzedzony pieszym rajdem w sobotnie przedpołudnie. Harcerze mieli możliwość zwiedzenia pięknych okolicznych miejsc w gminie Borkowice oraz zapoznać się z historią przekazaną przez wójta gminy, także harcerza - druha Roberta Fidosa.

- Takie inicjatywy pozwalają by młodzież mogła poznać piękne znane i nieznane zakątki naszej gminy – powiedział wójt Robert Fidos.

Wszystkich zebranych na sali w Szkole Podstawowej w Borkowicach przywitał druh Marek Turek, który otworzył tegoroczny festiwal i podziękował za tak liczny udział. W 20 rocznicę reaktywowania drużyny harcerskiej w Borkowicach, Marek Turek wręczył pamiątkowe statuetki osobom, które wspierały działalność drużyny w latach 2004-2024. Był to czas na podsumowanie tych 20 lat a zarazem okazja do podziękowania tym którzy pomagają harcerzom.

W tym roku w festiwalu wzięło udział siedem drużyn harcerskich: 5 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska imienia Emilii Plater z Borkowic, Drużyna Harcerska „Karolinki” im. Karola Wojtyły z Zakrzewa, Drużyna Harcerska,, Płomień” z Guzowa, 4 Drużyna Harcerska i 6 Drużyna Starszoharcerska z Przysuchy, I Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Strażnicy Ognia” z Mirowa i 13 Próbna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Wiklina z Wieniawy". Zespoły zaprezentowały utwory o tematyce patriotycznej i harcerskiej.
Oprócz zespołów harcerskich wśród zaproszonych gości byli: wójt Borkowic Robert Fidos, wójt Wieniawy Krzysztof Sobczak, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Wieniawie Rafał Pawlikowski, harcmistrz Michał Bagiński - komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP, podharcmistrz Robert Prus - komendant Hufca ZHP Radom Miasto, podharcmistrz Anna Tomczyk - komendantka Hufca ZHP Przysucha, podharcmistrz Monika Żółcińska - członek komendy Hufca Przysucha.

Wszystkie zespoły otrzymały wyróżnienia i nagrody. Oprawa muzyczna została przygotowana przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Borkowicach Waldemara Cichawę.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie