Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Festiwal Sztuk Walk, połączony z niezwykłym jubileuszem

SzS
Bokserzy Broni Radom w 1986 roku awansowali na jeden sezon do ekstraklasy. To historyczne zdjęcie z archiwum klubu
Bokserzy Broni Radom w 1986 roku awansowali na jeden sezon do ekstraklasy. To historyczne zdjęcie z archiwum klubu archiwum klubu
W sobotę o godz. 18 w hali MOSiRprzy ul. Narutowicza 9 odbędzie się coroczny Festiwal Sztuk Walk. W tym roku z kilku względów będzie to wyjątkowa impreza.

Dotychczas festiwal był szansą pokazania swoich umiejętności i promowania własnego klubu. Co roku karatecy, judocy, zapaśnicy, bokserzy mają okazję, aby publiczności pokazać co potrafią, a także zachęcić do wspólnego treningu. W sobotni wieczór odbędą się walki w formule K1, czy odmianie karate kyokushin. Będzie pojedynek bokserski, a także pokaz laserów.

Festiwal Sportu i Sztuk Walki będzie doskonałą okazją do zaprezentowania pamiątek po mistrzu olimpijskim, honorowym obywatelu Radomia, Kazimierzu Paździorze. Całkiem niedawno jego rodzina przekazała władzom Radomia wiele cennych pamiątek po mistrzu, w tym również złoty medal olimpijski wywalczony w 1960 roku w Rzymie.

Podczas sobotniej imprezy swój jubileusz 90-lecia obchodzić będzie sekcja bokserska Broni Radom. Warto przypomnieć, że przez całe dekady była to jedna z wiodących sekcji w radomskim klubie. Obok wspomnianego Paździora nie brakowało innych, którzy odnosili wiele sukcesów. Legendarny trener Henryk Kozienic dochował się wielu medalistów mistrzostw Polski. W 1954 roku drużyna Broni była o krok od historycznego awansu do I ligi, ale w decydującym meczu przegrała z Wartą Poznań. Na taki sukces trzeba było czeka aż do 1986 roku. W decydującym meczu radomska drużyna zremisowała na wyjeździe z Walką Zabrze 10:10. W tym historycznym meczu barwy radomskiego klubu reprezentowali: Paweł Gac, Sławomir Żeromiński, Adam Jabłoński, Tomasz Stefański, Lech Tomasik, Andrzej Wygonny, Sławomir Kruszniewiski, Bogdan Wieczorek, Stanisław Czerniszewski, Mirosław Wieczorek. Wkład w awans mieli także będący wówczas w kadrze Broni: Błażej Markwat (najwięcej punktów dla Broni w pierwszej części sezonu), Rafał Gębura, Mirosław Górka, Dariusz Jędruszko, Krzysztof Bury, Sławomir Szczęk, Aleksander Krajewski.
W sobotę swój jubileusz będzie mieć też Mirosław Guzik. Od 40 lat prowadzi w Radomiu najstarszą sekcję karate kyokushin.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie