Festyn "Mieszkańcy Mieszkańcom" na Rynku w Radomiu

  Festyn "Mieszkańcy Mieszkańcom" na Rynku w Radomiu

  Tadeusz Klocek, Izabela Kozakiewicz

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Festyn "Mieszkańcy Mieszkańcom" na Rynku w Radomiu
  1/29
  przejdź do galerii

  ©Tadeusz Klocek

  Stowarzyszenia, szkoły, kluby, zespoły artystyczne bawiły gości w radomskim Rynku - wszystko to podczas niedzielnego festynu „Mieszkańcy - mieszkańcom”.


  Taka impreza w radomskim Rynku odbyła się po raz pierwszy. I choć pogoda nie rozpieszczała ani gości, ani występujących to humory dopisywały wszystkim. Była muzyka i tańce, pokazy, warsztaty i wspólna zabawa.

  Co mają najlepszego  Organizatorami niedzielnego festynu było Stowarzyszenie Mieszkańców z Mroza. Ich celem było zaprezentowanie działań i osiągnięć organizacji pozarządowych działających przy Centrach Aktywności Lokalnej, nawiązanie współpracy między tymi organizacjami, a także zachęcenie mieszkańców Radomia do włączenia się w działalność trzeciego sektora.

  Wszyscy, którzy angażowali się w przygotowanie zabawy pokazywali to czym zajmują się na co dzień. Zaprezentowali w Rynku to, co mają do zaoferowania najlepszego.

  - Chcieliśmy pokazać osiągnięcia i ludzi, którzy za nimi stoją - mówiła Ewa Gawryś, prezes Stowarzyszenia Mieszkańców z Mroza.

  Na rozgrzewkę  W namiotach rozstawionych wokół Rynku swoje stanowiska miały szkoły i stowarzyszenia. Kadra Publicznej Szkoły Podstawowej na przykład zadbała o posiłki i gorąca herbatę na rozgrzewkę. Panie serwowały między innymi ciasta, chleb ze smalcem. - A za rok już zapraszamy na żurek - żartowały podczas częstowania gości.

  Na stoisku Zespołu Szkół Elektronicznych można było wziąć udział w różnych doświadczeniach. Najchętniej z zaproszenia do praktycznego zgłębiania wiedzy korzystały dzieci, ale i ich rodzice z zaciekawieniem przyglądali się eksperymentom.

  Bibuła i korale  Były między innymi gry i zabawy z chustą Klanza, malowanie twarzy, warsztaty robienia biżuterii z przeróżnych materiałów, warsztaty rzeźbiarskie, wyplatania papierowej wikliny, szydełkowania, decoupage, robienia balonowych zwierzaków, kwiatów z bibuły, ale także tańczenia oberka. Na stanowisku policji można było zobaczyć, jak bada się odciski palców oraz wziąć udział w konkursach przygotowanych przez funkcjonariuszy.

  Działo się na scenie  W Rynku było też scena. Występowali najmłodsi artyści z radomskich szkół, ale i seniorzy, na przykład zespół „Radośni weterani” z Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy.

  Podczas festynu wystąpiła też Orkiestra Grandioso z Młodzieżowego Domu Kultury i zespół Fermata.

  W niedzielę można było też oklaskiwać mistrzowskie pokazy w wykonaniu młodych akrobatek z radomskiej grupy Pajęczarki.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Weź udział w Teście Wiedzy o UE i wygraj atrakcyjne nagrody!

  Weź udział w Teście Wiedzy o UE i wygraj atrakcyjne nagrody!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>