Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Firma "Koordynacja" z Radomia nagrodzona na targach rehabilitacji w Łodzi

/Sok/
Właściciel radomskiej firmy "Koordynacja” Mariusz Strzecha (z dyplomem), wraz z członkami komisji konkursowej, podczas Targów w Łodzi.
Właściciel radomskiej firmy "Koordynacja” Mariusz Strzecha (z dyplomem), wraz z członkami komisji konkursowej, podczas Targów w Łodzi. Archiwum
Firma "Koordynacja" z Radomia otrzymała nagrodę specjalną Polskiego Towarzystwa Ortotyki i Protetyki Narządu Ruchu za innowacyjny system do wytwarzania indywidualnych wkładek ortopedycznych, podczas Targów Rehabilitacja w Łodzi.

W ostatnią sobotę 20 września w Łodzi zakończyły się trzydniowe 22 Międzynarodowe Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego, będące największą, branżową imprezą w kraju. Co roku komisja złożona ze specjalistów rehabilitacji i fizjoterapii, w konkursie o "Złoty Medal" wybiera i nagradza najlepsze produkty. W tym roku Firma "Koordynacja" Mariusza Strzechy z Radomia otrzymała nagrodę specjalną - wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Ortotyki i Protetyki Narządu Ruchu za innowacyjny system do wytwarzania indywidualnych wkładek ortopedycznych przy udziale frezarki CNC.

"CNC Foot Insole", bo tak nazywa się nagrodzony produkt jest nowatorskim systemem wykonywania indywidualnych wkładek ortopedycznych wytwarzanych metodą frezowania w wielowarstwowej piance.

- Dla mnie najlepszą rekomendacją naszego systemu, poza przyznaną nam nagrodą jest fakt, iż miesiąc temu został on wdrożony przez jeden z najstarszych i największych Zakładów Ortopedycznych w Warszawie - mówi Mariusz Strzecha, właściciel firmy.

Wykonanie wkładek maszyną stworzoną przez firmę "Koordynacja" powoduje, że tak wykonana wkładka spełnia jednocześnie kryteria anatomii i biomechaniki stopy, ponieważ w miejscu największego zagłębienia wkładki znajduje się najbardziej miękki materiał. Z kolei w miejscu, gdzie wkładka wraz z butem powinna zatrzymać i leczyć koślawienie, płaskostopie - znajduje się materiał twardszy.

- Technika ta pozwala zapomnieć o żmudnym, ręcznym wykonywaniu wkładek przy użyciu odlewów gipsowych. Dziś cały proces ich projektowania odbywa się w komputerze, co sprawia, iż metoda jest szybka, bardzo dokładna, a wykonane tą techniką wkładki są indywidualne dla każdego pacjenta. Za granicą metoda ta jest już znana i powszechnie stosowana. Jednak zagraniczne maszyny frezujące są bardzo drogie. Nam udało się stworzyć od podstaw w pełni profesjonalny system nie odbiegający jakością od tych zagranicznych, jednak trzy razy tańszy, co sprawia, iż w polskich realiach ta metoda może zyskać dużą popularność i stać się wiodącym sposobem produkcji wkładek ortopedycznych, tak jak ma to miejsce za granicą - dodaje Mariusz Strzecha.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie