Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fizyka jest bardzo interesująca - przekonywali radomianie (zdjęcia)

/mod/
Dużym powodzeniem wśród zwiedzających cieszył się taśmociąg zrobiony z klocków lego, który rozróżniał kolory kostek i segregował je, wrzucając do odpowiednich przegródek.
Dużym powodzeniem wśród zwiedzających cieszył się taśmociąg zrobiony z klocków lego, który rozróżniał kolory kostek i segregował je, wrzucając do odpowiednich przegródek. Tadeusz Klocek
Uczniowie z radomskiego "Elektronika" zaprosili na ciekawe pokazy. Przekonali się o tym ci, którzy w niedzielę odwiedzili Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu. Wszystko to w ramach wystawy interaktywnej "Fiat Lux".

[galeria_glowna]
Pokazy cieszyły się sporym zainteresowaniem. Nie zabrakło na nich dzieci, który ciekawie chciały spędzić z rodzicami niedzielne przedpołudnie.

DZIEWCZYNY DO LUTOWNIC

Uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu przygotowali wiele ciekawych niespodzianek dla zwiedzających. Nie zabrakło chętnych, zwłaszcza najmłodszych, do spróbowania swoich sił w lutowaniu. Próbowały także dziewczęta.

- Okazuje się, że nie wszystkim, niezależnie od tego czy to chłopiec czy dziewczyna, przychodzi to z łatwością - mówi Dariusz Ziętek, uczeń zespołu Szkół Elektronicznych, który czuwał nad wspólnym tworzeniem migających lampek z odwiedzającymi wystawę.

MODELE I ROBOTY Z KLOCKÓW LEGO ,/b>
Wiele "ciekawskich" przyciągnęły modele i roboty wykonane z klocków lego, którymi można było sterować za pomocą pilotów. Wielu maluchów zainteresował zwłaszcza wykonany z kolorowych kostek taśmociąg. Ciekawostką było to, że rozpoznawał kolory jadących nim klocków, segregował je, wrzucając do odpowiednich koszy.
ZŁUDZENIA OPTYCZNE
Wielu zwiedzających przyciągnęły urządzenia związane z zagadnieniami optyki. Można było przekonać się choćby, na jakich zasadach działa kolorowy telewizor i dowiedzieć się, co to jest złudzenie optyczne.
Nauczyciele i uczniowie z zespołu Szkół Elektronicznych zachęcali do zobaczenia również lewitujących przedmiotów, hologramów, elektromagnesów i "wędrującego prądu".
WIELCY UCZENI
Zwiedzający mieli nie tylko okazję wziąć udział we wspólnych eksperymentach z prezentującymi je, ale także poznać historię poszczególnych odkryć i ważnych postaci związanych z polską i toruńską nauką: Witelona, pierwszego polskiego uczonego o międzynarodowej sławie, twórców tomografu optycznego, a ponadto Galileusza, Kopernika i Sommeringa. To wszystko można było obejrzeć dzięki wystawie, która od jakiegoś czasu gości w radomskim muzeum, a której autorami są: Muzeum Okręgowe w Toruniu i Instytut Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie