Fortuna 1 Liga. Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisowała 1:1 z Radomiakiem Radom. Czerwona kartka dla Meika Karwota

Fragment meczu, Termalika - Radomiak.
Fragment meczu, Termalika - Radomiak. bruk-bet termalica nieciecza
W meczu 32 kolejki Fortuna 1 Liga, Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisowała 1:1 z Radomiakiem Radom. Od 51 minuty radomianie grali w osłabieniu, po tym jak boisko za czerwoną kartkę musiał opuścić Meik Karwot.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Radomiak Radom 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Maciej Świdzikowski 39, 1:1 Mateusz Grzybek 80.
Bruk-Bet Termalica: Loska - Grzybek, De Amo, Putiwcew, Grabowski, Wasielewski (72. Miković), Wlazło, Jovanović, Gergel, Purece (79 Jelić), Misak (67. Shamsin).
Radomiak: Miszta - Jakubik, Świdzikowski, Cichocki, Abramowicz, Michalski (87. Sokół), Kaput (86. Lewandowski), Karwot, Makowski, Mikita, Nowak (68. Fundambu).
Czerwona kartka: Karwot (Radomiak, 50 minuta)
Żółte kartki: Nowak, Kaput, Karwot (Radomiak), Grzybek, Misak (Bruk-Bet Termalica).
Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).
Widzów: 996.

Piłkarze Radomiaka na znakomitym stadionie, bardzo dobrej murawie boiska w Niecieczy rozegrał bardzo dobry mecz, szczególnie pod względem taktycznym. Kto wie czy radomianie nie wywieźliby z Niecieczy kompletu trzech punktów, gdyby nie głupota Meika Karwota, który w 50 minucie musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki za faul.

W 38 minucie pierwsza groźna akcja Radomiaka. Po zagraniu Mateusza Michalskiego do Rafała Makowskiego, ten drugi wpadł z piłką w pole karne i gdy wszyscy już widzieli piłkę w bramce gospodarzy, strzał naszego piłkarza z siedmiu metrów zablokował jeden z graczy Termaliki. Radomiak miał jednak stały fragment gry - rzut rożny. Futbolówkę w pole karne wrzucił Dawid Abramowicz, gdzie po strzale Mateusza Cichockiego piłka trafiła w słupek, ale dobitka naszego kapitana Macieja Świdzikowskiego była już celna i futbolówka zatrzepotała w siatce.
Szybko gospodarze mogli wyrównać. Po strzale Patryka Misiaka, piłka przeleciała tuż obok słupka.

Czerwona kartka
Od 51 minuty Radomiak grał w "10" po tym jak drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Meik Karwot.
Gospodarze dążyli do strzelenia wyrównującego gola i udało się im to w 80 minucie za sprawą Grzybka.
Kto wie, jakim wynikiem zakończyło by się spotkanie, gdyby Radomiak grał w pełnym składzie.
Prezent na urodziny
Piłkarze Radomiaka wygrywając w Niecieczy chcieli sprawić prezent swojemu trenerowi Dariuszowi Banasikowi, który w czwartek 16 lipca ma urodziny. Zadedykowali remis, jeden punkt. Po meczu radomski szkoleniowiec był zadowolony, ale czuł ogromny niedosyt, bo wygrana jego podopiecznym się należała.

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami