Fortuna 1 Liga. Dwóch piłkarzy Radomiaka Radom wyróżnionych po meczu ze Stomilem Olsztyn. Są to, Damian Jakubik i Mateusz Michalski

Damian Jakubik (przy piłce).
Damian Jakubik (przy piłce). Włodzimierz Łyżwa
Obrońca Damian Jakubik i skrajny pomocnik Mateusz Michalski, dwaj piłkarze Radomiaka Radom znaleźli się w najlepszej jedenastce drugiej kolejki Fortuna 1 Liga ogólnopolskiego tygodnika Piłka Nożna.

Obaj futboliści zostali wyróżnieni za mecz ze Stomilem Olsztyn, który zakończył się Radomiaka Radom 2:1. Pierwszego gola dla radomskiej drużyny strzelił wyróżniony Mateusz Michalski.

Przygotowania do Bełchatowa

W trzeciej kolejce Fortuna 1 Liga, Radomiak w sobotę, 10 sierpnia zagra z GKS w Bełchatowie. Początek tego meczu o godzinie 19.
Wszystko wskazuje na to, że podopieczni trenera Dariusza Banasika zagrają w tym meczu w najsilniejszym składzie i raczej w tym samym co w dwóch pierwszych meczach z GKS Tychy i Stomilem Olsztyn. Co prawda po sobotnim spotkaniu ze Stomilem Olsztyn kilku zawodników jest mocno poobijanych, jak chociażby Rossi Leandro, Artur Haluch, czy Patryk Mikita, ale występ tych zawodników w sobotę jest niezagrożony.

Trzynasty mecz z historii

Radomiak nowy sezon rozpoczął od dwóch zwycięstw, po 2:1 z GKS Tychy i Stomilem Olsztyn na miejskim stadionie przy ulicy Narutowicza 9. GKS Bełchatów na inaugurację wygrał na własnym boisku 3:0 ze Stomilem Olsztyn. W drugiej kolejce przegrał 0:1 z Wartą Poznań w Grodzisku Wielkopolskim (tam Warta rozgrywa swoje mecz w roli gospodarza).

Trzynasty ligowy mecz w historii rozegrają w sobotę zespoły PGE GKS Bełchatów i Radomiaka Radom. Bilans dotychczasowych pojedynków jest remisowy, ponieważ każda z drużyn wygrała czterokrotnie. Jednak GKS Bełchatów po raz ostatni uczynił to aż 13 lat temu na zapleczu Ekstraklasy.

Ostatnie sześć spotkań, rozgrywane na poziomie drugiej ligi, to trzy zwycięstwa Radomiaka i trzy remisy.
W sierpniu 2018 roku w Radomiu, pomimo gry bełchatowian w przewadze, mecz zakończył się remisem 1:1 po golach Rossi Leandro i Patryka Mularczyka. W rewanżu w Bełchatowie, także padł remis 2:2. Już w 3 minucie GKS po strzale Bartłomieja Bartosiaka wyszedł na prowadzenie. Wyrównał w 11 minucie Rafał Makowski. W drugiej połowie, w 58 minucie, Rossi Leandro z rzutu karnego wyprowadził Radomiaka na prowadzenie. W 79 minucie wyrównał Patryk Mularczyk.
Po tym sezonie, zarówno Radomiak jak i GKS awansowały do Fortuna 1 Liga.