Fortuna 1 Liga. GKS Bełchatów - Radomiak 0:1. Pożar na meczu radomskiej drużyny (ZDJĘCIA)

Włodzimierz Łyżwa
W meczu 31 kolejki Fortuna 1 Liga, GKS Bełchatów przegrał z Radomiakiem Radom 0:1. Od 22 minuty radomianie grali w "10", po tym jak Filipe Nascimento ujrzał drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę. Pod koniec pierwszej połowy, także drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Dariusz Banasik, trener Radomiaka.

GKS Bełchatów - Radomiak Radom 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Meik Karwot 48.
GKS: Niźnik – Szymorek, Pawlik, Hilbrycht, Winsztal (65 Koziara), Mas (74 Bator), Grzelak (74 Sabala), Gancarczyk (79 Laskowski), Magiera, Kunka (65 Flaszka), Bartków.
Radomiak: Kochalski - Jakubik, Raphael, Cichocki, Abramowicz - Nascimento, Karwot (85 Angielski) - Kozak, Gąska, Leandro (59 Kaput) - Sokół (75 Radecki).
Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

Mecz GKS z Radomiakiem rozpoczął się z 60 minutowym opóźnieniem. Powód? Na jednym ze słupów oświetleniowych pojawił się dym.
Pożar na stadionie GKS Bełchatów przy ulicy Sportowej. Zapalił się jeden z jupiterów oświetlających boisko od strony ulicy Czyżewskiego. Kłopoty zaczęły się już wcześniej. Jupiter zgasł, a później ponownie się zaświecił, po czym ponownie zgasł. Kłęby dymu zauważono jeszcze przed meczem pomiędzy GKS Bełchatów a Radomiakiem Radom.
Strażacy wezwali wóz strażacki z drabiną. Z relacji dowódcy wynika, że u podstawy jupitera doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Cały dym wydobywał się górą słupa oświetleniowego - przy lampach. Działania gaśnicze były prowadzone u podstawy jupitera. Strażacy musieli gasić pożar z wysokości kilkudziesięciu metrów. Od góry była wlewana woda z pianą. Pożar opóźnił rozpoczęcie meczu GKS Bełchatów z Radomiakiem Radom. Po sprawdzeniu temperatury jupitera kamerą termowizyjną mecz został wznowiony, jednak ze sporym opóźnieniem.
Dwie czerwone kartki
Pierwsza połowa to kompromitacja arbitra głównego, który pokazał dwie czerwone kartki (w konsekwencji dwóch żółtych) dla Filipe Nascimento i trenera Dariusza Banasika.
Z kolei powtórki telewizyjne pokazały, że Radomiakowi należał się jeden rzut karny zagranie piłki ręką.
Fantastycznie zaczęła się druga połowa dla Radomiaka. Po zagraniu Dominika Sokoła do Meika Karwota, ten drugi skierował piłkę do siatki.

Zestaw par 31 kolejki Fortuna 1 Liga

22 maja (sobota)
Zagłębie Sosnowiec - GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój), godz. 12:40, sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).
GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica Nieciecza, godz. 12:40, sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń).
Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice, godz. 17:00, sędzia: Ewa Augustyn (Gdańsk).
ŁKS Łódź - Górnik Łęczna, godz. 19:08, sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok).
Odra Opole - Miedź Legnica, godz. 19:45, sędzia: Paweł Pskit (Łódź).
23 maja (niedziela)
Arka Gdynia - Widzew Łódź, godz. 12:40, sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).
Resovia - Korona Kielce, godz. 19:05, sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin).
Sandecja Nowy Sącz - Chrobry Głogów, godz. 19:10, sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec).