Fortuna 1 Liga. Radomiak Radom pokonał 2:1 Zagłębie Sosnowiec. Zieloni po tej wygranej zostali nowym liderem tabeli

Mateusz Michalski, strzelec drugiego gola i asysta przy pierwszej bramce.
Mateusz Michalski, strzelec drugiego gola i asysta przy pierwszej bramce. Joanna Gołąbek
W meczu 9 kolejki Fortuna 1 Liga, Radomiak Radom pokonał 2:1 Zagłębie Sosnowiec. Bardzo dobry mecz podopiecznych trenera Dariusza Banasika.

Radomiak Radom - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0).
Bramki: Mateusz Cichocki 28, Mateusz Michalski 62, Tomasz Nawotka 64
Radomiak: Kochalski – Jakubik, Grudniewski, Cichocki, Abramowicz - Kaput, Lewandowski (71 Banasiak) - Leandro (82 Karwot), Makowski, Michalski (76 Mikita), Górski.
Zagłębie: Perdijić – Ryndak (79 Szwed), Hołota, Polczak, Grzelak, Sinior (46 Mularczyk), Nawotka, Radkowski, Pawłowski, Małecki (46 Bilenki), Piasecki.
Żółte kartki: Sinior, Radkowski (Zagłębie), Lewandowski, Banasiak, Banasik trener (Radomiak).
Sędziował: Paweł Pskit (Zgierz).
Widzów: 4072.

Zwycięskiego składu się nie zmienia. Radomiak przystąpił do meczu z Zagłębiem w tym samym ustawieniu, co w dwóch wygranych meczach z Sandecją Nowy Sącz i Chrobrym Głogów.
Na ławkę trenerską Radomiaka, po karze za czerwoną kartkę wrócił Dariusz Banasik.

Pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando Radomiaka. Już pierwsza akcja mogła się zakończyć zdobyciem bramki dla zielonych. Po zagraniu piłki przez Rossi Leandro z bocznego sektora boiska, w piłkę w polu karnym, będąc od bramki kilka metrów nie trafił Mateusz Michalski. Po kwadransie gry, goście trzy razy groźnie skontrowali Radomiaka, ale bez powodzenia.

Po stałym fragmencie gry

Pełny stadion kibiców mocno i głośno dopingował Radomiaka i w 28 minucie, doczekaliśmy się gola. Piłkę z rzutu rożnego w pole karne wrzucił Mateusz Michalski, gdzie najwyżej do niej wyskoczył Mateusz Cichocki, były piłkarz Zagłębia i strzałem głową pokonał bramkarza gości.

Kolejne minuty tej części gry, to mądra gra Radomiaka i do przerwy podopieczni trenera Dariusza Banasika dowieźli prowadzenie.

Gol po golu

W 62 minucie, po zgraniu Dawida Abramowicza do Mateusza Michalskiego, ten drugi strzałem z siedmiu pokonał bramkarza Zagłębia.
Odpowiedź Zagłębia była natychmiastowa. Rafał Grzelak mocno kopnął piłkę w pole karne, gdzie Tomasz Nawotka skierował piłkę do siatki. Strzał gracza gości obronił nasz bramkarz, Mateusz Kochalski, ale piłka wpadła do siatki.