MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie są burze w Polsce 27.06.2024? Zobacz informacje o wyładowaniach atmosferycznych

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce Dariusz Bloch
Śledzimy popularne profile na Facebooku, które dotyczą burz i wyładowań atmosferycznych w Polsce. Gdzie jest burza? Sprawdzaj razem z nami aktualną sytuację pogodową w naszym kraju. W ten sposób będziesz na bieżąco z tego typu informacjami i będziesz wiedzieć, gdzie można spodziewać się grzmotów.

Burze to gwałtowne i niebezpieczne zjawiska pogodowe, które mogą wyrządzić wiele szkód. Dlatego warto sprawdzać informacje dotyczące sytuacji burzowej w Polsce, aby być na bieżąco. Gdzie jest burza? Śledź z nami najnowsze wiadomości z Facebooka.

Nowe informacje o pogodzie burzowej w Polsce

⚠OSTRZEŻENIE NUMER 20⚠ 🌡 Typ zagrożenia: U P A Ł 🌡 Stopień zagrożenia: I 🌡 Stopień pierwszy ostrzeżenia zostaje wydany dla wszystkich powiatów województwa łódzkiego 🌡 Obowiązuje od dnia 27.06.2024, godz 10:00 do dnia 27.06.2024, godz 19:00 🌡 Opis zagrożenia: Przed nami upalny dzień. Temperatury w całym województwie łódzkim mogą przekroczyć 30 stopni Celsjusza. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia upału występuje w północnych i centralnych powiatach województwa łódzkiego. Pamiętajmy, żeby szczególnie dbać o nawodnienie naszego organizmu, unikać długotrwałej ekspozycji słonecznej, kiedy nie ma takiej niezbędnej potrzeby oraz stosować nakrycia głowy. 📢 Partnerzy: Radio Strefa FM nasze.fm Regionalny Portal Informacyjny mojazdunskawola.pl mojepabianice.pl Radio Ziemi Wieluńskiej ZW epiotrkow.pl


Dzień dobry! Burzowy poranek na Sądecczyźnie ⛈️ Niestabilna masa powietrza zostanie z nami do weekendu, co może przyczynić do niemal codziennych burz na naszych górskich obszarach. 📷 Radar.shmu


Sytuacja burzowa ⚡ - stan z godz. 06:28 (27.06.2024) Znad Słowacji nad rejon Muszyny nasunęła się burza. której towarzyszą silne opady deszczu: przejściowo o natężeniu do 5-10 mm/10 min i do około 15 mm całkowitej wysokości opadów. W jej obrębie prawdopodobne są także opady gradu oraz wiatr do około 60 km/h. Burza ta jest także mocno aktywna elektrycznie. Przemieszcza się w kierunku północnym i północno-zachodnim, w najbliższym czasie nasunie się nad rejon miast Piwniczna-Zdrój oraz Stary Sącz i Nowy Sącz. Natężenie zjawisk będzie na zbliżonym poziomie.


👉 Prognoza burzowa ⚡ na noc (czwartek/piątek) 👉 Ważność: od godz. 20:00 dnia 27.06.2024 do godz. 08:00 dnia 28.06.2024 👉 Wieczorem aktywność burzowa będzie stopniowo zanikać, choć na początku burze nadal będą aktywne. Przeważnie będą to rozproszone komórki burzowe, z głównym zagrożeniem w postaci silnych opadów deszczu, początkowo osiągających natężenie do 10 mm/10 min i całkowitą wysokością do 20-30 mm. Początkowo możliwe są także porywy wiatru do 70 km/h oraz opady gradu do średnicy 1 cm, choć będą to tylko lokalne przypadki. Zjawiska te najpierw zaczną zanikać z południowej i centralnej części Polski. Najdłużej burze utrzymywać się będą na północnym zachodzie, gdzie oś zatoki niżowej będzie najlepiej wyrażona.


Prognoza burzowa ⚡na dziś (czwartek) 👉Ważność: od godz. 08:00 dnia 27.06.2024 do godz. 20:00 dnia 27.06.2024 👉 Ciśnienie atmosferyczne dzisiaj będzie stopniowo spadać, a wpływ wyżu ograniczy się do północno-wschodniej, wschodniej i południowo-wschodniej części Polski. Nad resztą kraju zaznaczy się zatoka niżowa. Napływające z południowego wschodu i południa powietrze charakteryzować się będzie dużą wilgotnością, co w połączeniu z dużym spadkiem temperatury z wysokością, sprzyjać będzie rozwojowu dużej chwiejności atmosferycznej. 👉 Najkorzystniejsze warunki do rozwoju burz wystąpią w osi wspomnianej zatoki, gdzie wilgotność powietrza będzie najwyższa. Pierwsze burze możliwe będą przed południem na południu Polski, głównie w górach. Później burze zaczną rozwijać się także w centrum i na północnym zachodzie, czyli wzdłuż przewidywanego ułożenia osi zatoki. 👉 Wysoka wilgotność, połączona ze słabym przepływem powietrza i równoległym ułożeniem osi zatoki do strefy rozwoju burz, skutkować będzie zagrożeniem głównie w postaci silnych opadów deszczu ⛈. Pojedynczym burzom lub słabo zorganizowanym oraz rozproszonym układom burzowym może towarzyszyć deszcz o natężeniu do 10-20 mm/10 min. Całkowita wysokość opadów może osiągnąć do 35 mm, lokalnie na południu oraz częściowo w centrum do 50 mm. W przypadku rozwoju burz nad gęsto zabudowanymi obszarami lub w mniejszych zlewniach górskich, może to prowadzić do lokalnych zalań i podtopień. Niewielki rozmiar komórek burzowych spowoduje, że wysokość opadów będzie się znacząco różnić na stosunkowo niewielkim obszarze. 👉 Zagrożenie silnymi porywami wiatru oraz opadami gradu jest mniejsze, jednak najsilniejszym komórkom mogą towarzyszyć porywy wiatru do około 70 km/h oraz opady gradu o średnicy do 1-2 cm.


Witajcie w czwartek! Dzień rozpoczynamy niestety dla wielu znienawidzoną prognozą burzową, gdyż w dniu dzisiejszym szanse na wystąpienie burz w naszym województwie szacujemy na 1 stopień zagrożenia. ❗❗❗ Podkarpacie pozostaje ciągle w zasięgu wyżu, który pompuje ciepłe, bogate w wilgoć powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Niestety po raz kolejny sprawcą całego zamieszania będzie front chłodny, wypychający zaległe gorące powietrze z naszego kraju oraz województwa. Energia zgromadzona na Podkarpaciu pozwoli na formowanie się burz o charakterze głównie izolowanym, w mniejszym stopniu będą to bardziej zorganizowane formacje. Wolny przepływ w dolnych warstwach troposfery sprawi, iż komórki konwekcyjno-burzowe, będą bardzo wolno się przemieszczać, faworyzować to będzie lokalne podtopienia oraz zalania. Zważywszy na duże nawodnienie oraz wolne przemieszczanie się, pierwszy stopień jest właśnie tym uzasadniony. Burze mogą pojawiać się już w pierwszej części dnia, lecz istnieje również szansa, że zostaną opóźnione przez możliwość wystąpienia zachmurzenia hamującego. Mimo wydania pierwszego stopnia na obszar całego województwa większe szanse na powstanie burz prawdopodobnie będą mieć tereny południowe, południowo zachodnie oraz górskie. Warunki w ciągu dnia: Dzień zaczniemy od zachmurzenia umiarkowanego w przeważającej części naszego województwa. Z czasem zachmurzenia może przybywać, a na południu powinny zacząć formować się chmury kłębiaste przemieszczające się w stronę północną, północno-zachodnią. Z czasem zaczną występować opady deszczu z możliwością rozwinięcia się komórek burzowych. Opady lokalnie mogą wynieść 25 mm, lecz w czasie możliwych, lepiej zorganizowanych formacji oraz superkomórek opady mogą dochodzić do 35-40 mm. Warto również wspomnieć o (możliwości) wystąpienia gradu, lokalnie do 2 może 3 cm średnicy, ale jedynie w czasie wystąpienia lepiej zorganizowanych burz. Pod wieczór zachmurzenie powinno się zmniejszać. Temperatury o poranku w granicach 18-20°C, najwyższe wartości sięgać będą, aż 32°C! W tym samym czasie na południu wyniesie zaledwie 17°C! Kontrast temperatur będzie dość duży. Wiatr z kierunków południowo-wschodnich oraz wschodnich, w czasie burz mogący osiągać porywy do 70-80 km/h. Ciśnienie zważywszy na powolne odsuwanie się wyżu i coraz większy wpływ niżu będzie łapać stopniową stabilizację, w południe Rzeszów zanotuje około 1012 hPa. Noc minie pod znakiem spokoju oraz rozpogodzeń. Temperatury sięgać będą 15-19°C. Ważność prognozy: Od 27.06.2024 godz. 6:00 Do 27.06.2024 godz. 21:00 Dynamicznej aury ciąg dalszy, obecne dane potwierdzają wystąpienie możliwych burz przynajmniej do soboty, a w kolejnym tygodniu widać nieco niższe temperatury. ⚠️ Post nie ma na celu nabijania zasięgu oraz żadnego straszenia odbiorców, wręcz przeciwnie... Ma na celu ostrzeżenie potencjalnego odbiorcy o możliwej, niebezpiecznej sytuacji pogodowej. Spokojnego dnia dla wszystkich!


Prognoza konwekcyjna - 27.06.2024 Data obowiązywania: 27.06.2024 08:00 CET - 28.06.2024 08:00 CET Wydana przez: Dawid K. Opis: Do naszego kraju powoli zbliza sie pofalowany front atmosferyczny. Podczas gdy w Polsce nadal zalega ciepła zasobna w wilgoć masa, w połączeniu z dobrymi wartościami kinematycznymi oraz sporą ilością energii CAPE prowadzi to do rozwoju silniejszych burz na terenie naszego kraju dzisiejszego dnia. 🟠 Kolor pomarańczowy 🟠 Tutaj zjawiska burzowe będą występować z największą intensywnością i tu będą najliczniejsze. Przewidujemy wystąpienie ulewnych a miejscami nawalnych opadów deszczu nawet do 30 mm/m2 (gradu do 3 cm), wiatru do 80 km/h. Burze będą poruszać się bardzo powoli w kierunku północnego-zachodu. Powolna wędrówka burz może spowodować lokalnie zalania oraz podtopienia, na uwadze więc trzeba mieć ewentualne trudności z tym związane. 🟡 Kolor żółty 🟡 Tutaj zjawiska powodowane przez burze nie będą aż tak bardzo intensywne, a burze w tym obszarze w większości będą zanikać i przemieniać się w komórki opadowe z racji słabej kinematyki. Gdyby jednak one wystąpiły to mogą generować opady silniejszego deszczu do 10-20 mm/m2 (gradu do 0,5-1,5 cm), silniejsze porywy wiatru do 50-60 km/h. ⛈⛈Legenda do mapki:⛈⛈ 🟡KOLOR ŻÓŁTY (MAŁA/UMIARKOWANA INTENSYWNOŚĆ BURZ) 🟠KOLOR POMARAŃCZOWY (UMIARKOWANA/DUŻA INTENSYWNOŚĆ BURZ) 🔴KOLOR CZERWONY (DUŻA/BARDZO DUŻA INTENSYWNOŚĆ BURZ) 🟣KOLOR FIOLETOWY (BARDZO DUŻA/EKSTREMALNA INTENSYWNOŚĆ BURZ) ⚫️KOLOR CZARNY (EKSTREMALNA INTENSYWNOŚĆ BURZ) BURZA TO ZJAWISKO LOKALNE! MIMO DOGODNYCH WARUNKÓW NIE MUSI PRZEJŚĆ PRZEZ TWOJĄ LOKALIZACJĘ! PRZYPOMINAMY JEDNOCZEŚNIE, ŻE KAŻDA NAWET NAJSŁABSZA BURZA NIESIE ZA SOBĄ ZAGROŻENIE JAKIM SĄ WYŁADOWANIA.


Sytuacja burzowa ⚡ - stan z godz. 23:15 (26.06.2024) 👉 Aktywność burzowa nad południową Polską się zmniejsza. W ostatnim czasie burze występowały jeszcze na pograniczu polsko-czeskim, ale teraz tam utrzymują się strefy ze słabnącymi stopniowo opadami deszczu. Niemniej nieco na północ od wspomnianej strefy doszło do rozwoju nowej komórki burzowej, która znad Gliwic przemieszcza się w kierunku zachodnim i północno-zachodnim i aktualnie znajduje się w pobliży miejscowości Kędzierzyn-Koźle oraz Ujazd. Pomimo niewielkich rozmiarów, burzy tej towarzyszą przejściowo silne opady deszczu, do około 10 mm/10 min i 15 mm całkowitej wysokości. Punktowo występują także opady małego gradu oraz silniejszy wiatr w porywach do 60 km/h. Burza ta dalej przemieszczać się będzie w kierunku zachodnim i północno-zachodnim, a natężenie zjawisk im towarzyszących początkowo będzie na zbliżonym poziomie. 👉 Do rozwoju nowych burz doszło nad Słowacją. Do dwóch-trzech godzin strefa ta przemieści się nad południowe krańce woj. śląskiego i małopolskiego, ale prawdopodobnie będzie o mniejszej aktywności niż jest aktualnie.


BURZE na południu i zachodzie w czwartek. Lokalnie gwałtowne. #prognoza #pogody na czwartek.

BURZE na południu i zachodzie w czwartek. Lokalnie gwałtowne. #prognoza #pogody na czwartek. Możesz wesprzeć nasze działania: https://tipply.pl/@lowcyburzpim https://buycoffee.to/lowcy


Ależ nagranie, pięknie ustrzelone wyładowanie sprzed chwili nad Gliwicami! W tym momencie coraz więcej wyładowań nad aglomeracją Śląską ⚡⚡⚡ w Gliwicach niemal stacjonarna burza daje nawalny opad deszczu! Opadów i burz zaczyna przybywać! Nagranie dostaliśmy od Pani Martyny MeteoŚląsk I Opolskie- Alerty i komunikaty pogodowe Sieć Obserwatorów Burz Paweł i Marta Błaszkowscy Polish Storm Chasers meteoprognoza.pl „Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. InfoPogoda - Śląskie Twoje Gliwice Dzisiaj w Gliwicach


ZOBACZ KONIECZNIE

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Gdzie są burze w Polsce 27.06.2024? Zobacz informacje o wyładowaniach atmosferycznych - Portal i.pl

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie