Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gimnazjaliści buszują w sieci i… poznają kulturę krajów z całego świata

ik
Dzięki udziałowi w międzynarodowym, ekologicznym projekcie uczniowie z gimnazjum numer 11 uczyli się języka, ale też dowiedzieli się wiele o ochronie środowiska.
Dzięki udziałowi w międzynarodowym, ekologicznym projekcie uczniowie z gimnazjum numer 11 uczyli się języka, ale też dowiedzieli się wiele o ochronie środowiska. Tadeusz Klocek
Uczniowie "jedenastki" współpracują z kolegami między innymi z Japonii, Rumunii i Australii. Szlifują język i poznają inne kultury. Wszystko to dzięki zdobyczom internetu. Spotkania odbywają się w wirtualnej przestrzeni.

Uczniowie gimnazjum numer 11 brali udział w międzynarodowym projekcie ekologicznym “Green School Project". Jego inicjatorką i koordynatorem była nauczycielka języka angielskiego z Izraela Hagit Goldstein.

W MIĘDZYNARODOWYM TOWARZYSTWIE

Do projektu przyłączyło się wiele szkół z całego świata: Australii, Bułgarii, Kolumbii, Danii, Gwinei, Izraela, Kenii, Korei, Nowej Zelandii, Rumunii, Słowacji, Hiszpanii, Rosji i Stanów Zjednoczonych. W sumie uczestniczyły w nim 22 szkoły, w tym cztery z Polski. Jedną z nich była radomska jedenastka.

- Szukałam dla uczniów takiego projektu, żeby zmotywować ich do nauki języka angielskiego - mówi Edyta Piątek, nauczycielka angielskiego i koordynatorka akcji w jedenastym gimnazjum.

Międzynarodowy projekt toczył się w wirtualnej przestrzeni. Uczniowie i nauczyciele z różnych krajów rozmawiali ze sobą za pośrednictwem komunikatorów internetowych, maili.

- Nasza szkoła przygotowała glogstery - plakaty interaktywne, które są nowoczesnym narzędziem edukacyjnym dającym możliwość wyrażenia swoicj pomysłów, wiedzy i umiejętności - opowiada Edyta Piątek. - Uczniowie naszej szkoły przedstawili, jak dbają o środowisko.

Plakaty zostały zaprezentowane na portalu edukacyjnym Wikispaces umożliwiającym współpracę z innymi szkołami. Radomskie prace zyskały uznanie na forum międzynarodowym i dostały maksymalną ocenę.

- Pani Goldstein, wykorzystała nasze prace, jako przykład doskonałej prezentacji materiału w bardzo atrakcyjnej, nieznanej dotąd formie. Hasła ekologiczne uczniów naszej szkoły zostały zamieszczone na głównej stronie promującej projekt - mówi Edyta Piątek.

Edyta Piątek wzięła zaś udział w Międzynarodowej Konferencji Edukacyjnej. Ona tez odbyła się za pośrednictwem internetu.
UCZĄ SIĘ JĘZYKA

Dzięki projektowi uczniowie dowiedzieli się, co można zrobić wspólnie, aby zadbać o środowisko. Poznali też słownictwo związane z ekologią. Nawiązali znajomości na całym świecie, co tez pomaga w szlifowaniu języka.

- Mimo, że projekt już się skończył uczniowie cały czas utrzymują kontakt z kolegami z innych państwa - opowiada Edyta Piątek. - Korespondują ze sobą, wysyłają zdjęcia.

Szkoła nie zrezygnowała też z międzynarodowej współpracy. Uczniowie uczestniczą na przykład w programie wymiany pocztówkowej. Korespondują z uczniami między innymi z Rumunii, Hiszpanii, Japonii i Kanady.

- Motywacja do nauki języka wzrosła - mówi Edyta Piątek. - Co więcej uczniowie poznają inne kultury, mają znajomych na całym świecie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie