Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gimnazjaliści pisali próbny egzamin z historii, WOS i języka polskiego

/Sok/
- Za nami pierwszy dzień próbnego egzaminu, pytania nie były aż takie trudne – mówili uczniowie III klas Publicznego Gimnazjum numer 13 imienia Polskich Noblistów w Radomiu: Angelika Ryszewska, Daniel Bińczyk i Asia Grażulis.
- Za nami pierwszy dzień próbnego egzaminu, pytania nie były aż takie trudne – mówili uczniowie III klas Publicznego Gimnazjum numer 13 imienia Polskich Noblistów w Radomiu: Angelika Ryszewska, Daniel Bińczyk i Asia Grażulis. Tadeusz Klocek
Dość trudna rozprawka zaskoczyła we wtorek gimnazjalistów z trzecich klas podczas pisania próbnego egzaminu z języka polskiego. Za to nie było problemu na historii, gdzie trzeba było wykazać się umiejętnością czytania map historycznych.

ARKUSZY I ODPOWIEDZI SZUKAJ W SERWISIE EDUKACJA.EU

- Ta rozprawka, to był szok - twierdziła większość gimnazjalistów po wyjściu z sal egzaminacyjnych.
Rzeczywiście, można było mieć problem. Trzeba było napisać: dlaczego współcześni twórcy używają wizerunku postaci z legend, baśni w swoich dziełach. Trzeba też było podać przykłady.

- Warto było jednak się skupić i napisać dobra rozprawkę, bo tylko za to zadanie było 10 punktów, a to niemal jedna trzeci wszystkich punktów z całego testu - mówiła Kinga Pogodzińska.
Wszyscy uczniowie podkreślali jednak, że próbny egzamin był im potrzebny.

- Dobrze się stało, że mogliśmy się zmierzyć z pytaniami - mówili gimnazjaliści po opuszczeniu szkoły.
We wtorek gimnazjaliści dwa razy podchodzili do testów. Najpierw pisali zadania z historii i WOS, a portem z języka ojczystego.

- Dzisiaj może być gorzej, bo właśnie w środę są przedmioty ścisłe i tego większość uczniów się boi, zwłaszcza matematyki - mówiła Dagmara Marciniak.

Pytania zostały przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, także po to, by przygotować uczniów do zmian w tegorocznym, prawdziwym już egzaminie.

Sama próba rozpoczęła się we wtorek o godzinie 9 i trwała godzinę. Gimnazjaliści pisali test z bloku przedmiotów humanistycznych. Potem była przerwa, a po niej - kolejny próbny test, tym razem z języka polskiego.

- Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, a 260 uczniów mogło sprawdzić, jak za pół roku będzie wyglądał prawdziwy egzamin - powiedziały Grażyna Mazur i Edyta Biedka - Wlazło, wicedyrektorki Publicznego Gimnazjum numer 13 imienia Noblistów Polskich w Radomiu.

FIZYKA I MATEMATYKA

W środę, 14 listopada dzień zacznie się od testu z przedmiotów przyrodniczych, a po przerwie gimnazjaliści rozwiążą test z matematyki. Arkusze i odpowiedzi już około 12 na WWW.ECHODNIA.EU

Czwartek, 15 listopada przeznaczono na testy z języków obcych. Arkusze i odpowiedzi już około 12 na WWW.ECHODNIA.EU

W tym roku zadający muszą się przygotować do niewielkich zmian. Dotyczy to matematyki. Arkusz trzeba dokładnie wypełniać, by nie wpisy nie wychodziły poza ustalone ramki. Ma to związek z późniejszym sprawdzaniem testu, bo taki arkusz będzie skanowany i sprawdzany komputerowo.

- To jest możliwe a matematyce i zobaczymy, czy ten sposób sprawdzania egzaminu się sprawdzi - dodają nauczyciele.

"Echo Dnia" będzie w tym tygodniu towarzyszyć gimnazjalistom w próbnym egzaminie. Od rana będziemy relacjonować jego przebieg, a po zakończeniu opublikujemy arkusz i odpowiedzi do zadań.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie