Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gimnazjaliści pisali próbny egzamin z matematyki i części przyrodniczej

Antoni SOKOŁOWSKI
- Chyba matematyka jest dla nas najtrudniejszym przedmiotem, ale poradzimy sobie i będzie dobrze – mówiły gimnazjalistki III klas Publicznego Gimnazjum numer 5 imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu: Karolina Faryna, Oliwia Kowalczyk, Patrycja Wójcik i Aleksandra Bożek.
- Chyba matematyka jest dla nas najtrudniejszym przedmiotem, ale poradzimy sobie i będzie dobrze – mówiły gimnazjalistki III klas Publicznego Gimnazjum numer 5 imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu: Karolina Faryna, Oliwia Kowalczyk, Patrycja Wójcik i Aleksandra Bożek. Antoni Sokołowski
Drugi dzień próbnego egzaminu gimnazjalnego, to prawdziwy maraton przedmiotów ścisłych. - Niektóre pytania z fizyki były trudne dlatego, że nie przerabialiśmy jeszcze całego materiału i dopiero zrobimy to w najbliższych miesiącach - mówili uczniowie.

ARKUSZE I ODPOWIEDZI W SERWISIE EDUKACJA.EU

W środę gimnazjaliści z trzecich klas zdawali dwa próbne egzaminy. Najpierw, o godzinie 9.00 uczniowie zasiedli do rozwiązywania zadań z biologii, geografii, chemii, fizyki z astronomią. Po zakończeniu i po godzinnej przerwie rozwiązywali zadania z matematyki.

NIEZNANA OPTYKA

Gimnazjaliści wychodzący z sal po egzaminie na gorąco dzielili się swoimi uwagami.

- Pytania z geografii były dość proste, ale chyba najtrudniejsze dla mnie były zadania z chemii - mówiła Patrycja z Publicznego Gimnazjum numer 5 w Radomiu.

- Dla mnie zaskoczeniem były zadania z fizyki, a konkretnie z optyki. O optyce jeszcze się nie uczyliśmy i ten materiał przerobimy dopiero w najbliższym czasie - powiedziała Oliwia Kowalczyk z III D w piątym gimnazjum.

Jednak najwięcej emocji było przy rozwiązywaniu zadań matematycznych.

- Jesteśmy w klasie humanistycznej, nie lubimy matematyki - uczciwie przyznawały uczennice.
Jednak trzeba powiedzieć, że nauczyciele poświęcają dużo uwagi właśnie matematyce. Robią częste sprawdziany, klasówki, by jak najlepiej przygotować do prawdziwych egzaminów w kwietniu.

PILNIE SIĘ UCZĄ

Próbne egzaminy zostały przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, także po to, by przygotować uczniów do zmian w tegorocznym, prawdziwym już egzaminie.

- W naszej szkole do próbnego egzaminy przystąpiło 123 uczniów. Każdego roku staramy się brać udział w takich próbach i zapewne za miesiąc zrobimy kolejną. Wtedy, gdy mamy już wyniki, mamy materiał do porównania: co jeszcze można poprawić, na jakich zagadnieniach i przedmiotach się skupić - powiedziała Jolanta Bilska - Sulima, dyrektorka Publicznego Gimnazjum numer 5 imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu.

W czwartek, 15 listopada będzie już ostatni próbny egzamin, z języków obcych. Arkusze i odpowiedzi już około 12 na WWW.ECHODNIA.EU

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie