Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gimnazjaliści pisali test z historii i języka polskiego. Odpowiedzi TUTAJ!

/Sok/
- Niektóre pytania były zaskakujące, wydaje się, że wszystko świetnie poszło – mówili gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum numer 13 imienia Noblistów Polskich w Radomiu po pierwszym dniu zmagań.
- Niektóre pytania były zaskakujące, wydaje się, że wszystko świetnie poszło – mówili gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum numer 13 imienia Noblistów Polskich w Radomiu po pierwszym dniu zmagań. Tadeusz Klocek
3 tysiące uczniów w Radomiu i prawie 10 tysięcy w regionie pisało egzamin gimnazjalny. Odpowiedzi w serwisie EDUKACJA

Opisać style architektoniczne na zamieszczonych ilustracjach - to jedno z zadań, z jakim zmierzyli się we wtorek gimnazjaliści na egzaminie. - Nie wszystko poszło jak należy - kręcili głowami gimnazjaliści.

- Na pewno znajomość dat i wydarzeń mogły sprawić trudność niejednemu uczniowi - mówili gimnazjaliści po wyjściu z sali.

Zadanie to polegało na tym, by w prawidłowej kolejności ustawić daty i wydarzenia: zdobycie Konstyntanopola, odkrycie Ameryki i wyprawę Magellana dookoła świata.
Uczniowie opuszczający salę długo jeszcze dyskutowali o egzaminie.

- Jak poszło? Zobaczymy. Ale dziś nie będziemy się tym martwić. Z polskiego przydawała się znajomość lektur- mówiły gimnazjalistki Joasia i Agnieszka.

BEZPIECZEŃSTWO W SZKOŁACH

Druki testów dotarły do szkół we wtorek rano, przywieźli je kurierzy. Prace były opatrzone kodem. Egzaminator sprawdzający potem test nie będzie zatem wiedział, kto go pisał.

Gimnazja zadbały, by uczniom nikt nie przeszkadzał. Wszystko było podporządkowane zdającym, a młodsze roczniki miały wolne. Oprócz pilnujących na sali, nauczyciele także mieli dyżury na korytarzach.

- Nie tylko wszyscy uczniowie musieli zdać przed wejściem telefony komórkowe i inne urządzenia elektroniczne, ale takich telefonów nie mieli także nauczyciele. Wszystko to robimy ze względu na bezpieczeństwo, by żaden nieumyślny przypadek nie naruszył zasad egzaminu - mówi Tomasz Gogacz, dyrektor Publicznego Gimnazjum imienia Noblistów Polskich w Radomiu.

LĘK PRZED CYFRAMI

Egzamin gimnazjalny ma dać odpowiedź, w jakim stopniu uczeń opanował umiejętności ważne w życiu codziennym i przydatne w zdobywaniu wiedzy w szkole. Której części egzaminu uczniowie boją się najbardziej?

- Matematyki - odpowiadają chórem sami zainteresowani.

I chociaż to ocena z języka obcego będzie po raz pierwszy brana pod uwagę przy dalszej rekrutacji, to jednak właśnie matematyka budzi najwięcej obaw.

Właśnie w środę gimnazjaliści klas trzecich zmierzą się z częścią przyrodniczą, a potem z matematyką. W czwartek - ostatnia część egzaminu - język obcy, zwykle angielski. W tym roku inaczej, niż w poprzednich latach, będą oceniane odpowiedzi. Do uzyskania jest maksymalnie 500 procent, a każdy zdobyty procent zostanie przemnożony przez 0,2.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie