Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gimnazjaliści zdawali język obcy. Zobacz jak im poszło (video)

Antoni SOKOŁOWSKI
- Nie mogło być lepiej. Pytania nie stanowiły dla nas problemu – mówiły Paulina Zietek i Paulina Maciejczyk, uczennice klasy III F z Publicznego Gimnazjum numer 10 w Radomiu, które w czwartek zdawały język niemiecki.
- Nie mogło być lepiej. Pytania nie stanowiły dla nas problemu – mówiły Paulina Zietek i Paulina Maciejczyk, uczennice klasy III F z Publicznego Gimnazjum numer 10 w Radomiu, które w czwartek zdawały język niemiecki. Fot. Tadeusz Klocek
Gimnazjaliści III klas zakończyli w czwartek trzydniowe zmagania z testem, który wieńczy ich naukę w szkole. ARKUSZE i ODPOWIEDZI testu z języka angielskiego - POBIERZ

Egzamin z wybranego języka obcego był ostatnim etapem testu we wszystkich gimnazjach. Większość uczniów wybierała język angielski. Choć na rozwiązanie całego testu było dwie godziny, to już na pół godziny przed terminem gimnazjaliści oddawali swoje rozwiązane prace.

- Proste, a nawet jak jest gdzieś błąd, to i tak nie ma to wpływu na całą ocenę - mówili uczniowie opuszczający szkoły.

ZROZUMIEĆ POLECENIE

Podczas rozwiązywania trzeba było w teście zaznaczyć prawidłową odpowiedź. Część pytań była ze słuchu, sam egzamin rozpoczął się od wysłuchania całej płyty. Dopiero po odsłuchaniu trzeba było zaznaczyć prawidłową odpowiedź.

- Nie było problemu ze zrozumieniem lektora - mówiły Paulina Zietek i Paulina Maciejczyk, uczennice klasy III F z Publicznego Gimnazjum numer 10 w Radomiu.

Obie te uczennice, w przeciwieństwie do większości, która wybrała język angielski, zdawały język niemiecki.

- Od trzech lat uczymy się niemieckiego, to dla nas wspaniały język - dodały uczennice.

Cały egzamin przebiegał bez najmniejszych zakłóceń. W 10 gimnazjum przystąpiło do niego 288 gimnazjalistów III klas.

CZEKANIE NA WYNIK

Ocena z języka obcego nie jest brana pod uwagę przy naborze do szkół ponadgimnazjalnych, ale jest istotna w szkołach językowych, czy pomaga w ustalaniu grup językowych. Do naboru do liceów liczy się wiec tylko punktacja z dwóch pierwszych części egzaminu: humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej. Za każde otrzymuje się maksymalnie 50 punktów.

W regionie radomskim egzamin zdawało około 10 tysięcy uczniów. Egzaminu nie można nie zdać, jest to jeden z warunków ukończenia gimnazjum. Wyniki egzaminów gimnazjalnych na Mazowszu będą znane najpóźniej na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie