Gladiatorzy z Szydłowca przywieźli jedenaście medali z turnieju karate w Skarżysku

Piotr Stańczak
Reprezentacja szydłowieckiego klubu Mushin miała po turnieju powody do zadowolenia. Piotr Stańczak
Jedenaście medali - dwa złote, jeden srebrny i osiem brązowych - wywalczyli reprezentanci Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin Musin w międzynarodowym turnieju, który odbył się w sobotę w Skarżysku-Kamiennej.

Imprezę organizował Skarżyski Klub Sportów Walki. Obsada była rekordowa - w ciągu ośmiu godzin na dwóch matach walczyło 311 zawodników i zawodniczek z Polski, Rosji oraz Ukrainy, w tym ponad dwudziestu wychowanków z Szydłowca. Wojownicy Mushin mogą uznać start za udany. Jednym z bohaterów w naszej ekipie był Adam Bąk. Stanął na najwyższym stopniu podium wśród 10-11-latków, ale najtrudniejszą przeprawę miał w eliminacjach. Pokonał Rosjanina, trener z Kaliningradu złożył jednak protest, sędziowie go uwzględnili. Kilkadziesiąt minut później szydłowianin musiał stoczyć drugą walkę z tym samym przeciwnikiem. Po zaciętej, emocjonującej wymianie ciosów zwyciężył, potem ze łzami radości pobiegł w stronę trenerów i licznej szydłowieckiej publiczności zgromadzonej obok maty. W finale tej kategorii pokonał później... swego brata Mikołaja.

Ciężki bój Wojtka

Nie miał sobie równych także Adrian Winecki, walczący w kategorii młodzików. Równie ciężką przeprawę, co Adam Bąk miał jego starszy kolega Wojciech Dobrzański, jeden z najbardziej utytułowanych karateków Mushin w ostatnich latach. W półfinale kategorii juniorów zmierzył się z reprezentantem gospodarzy Kacprem Zaborskim. Poszedł na wymianę ciosów ze skarżyszczaninem, ten rozciął mu skórę na podbródku. Dobrzański dotrwał jednak do końca pojedynku, starając się odgryzać ciosami. Zwyciężył ostatecznie Zaborski, ale nasz karateka zyskał uznanie, za hart ducha i walkę do samego końca. To urodzony wojownik z krwi i kości!

Z poprzedniego październikowego turnieju w Końskich karatecy Mushin przywieźli dziesięć medali. Teraz powiększyli dorobek o jeden krążek, trzeba zaznaczyć, że w Skarżysku obsada była mocniejsza ze względu na przybyszy zza naszej wschodniej granicy (klasyfikację drużynową wygrali Ukraińcy ze Lwowa).

Wyniki karateków Mushin, kategoria dzieci 6-7 lat chłopcy, waga do 25 kg: 3. Juliusz Orzechowski. Dzieci 6-7 lat, powyżej 25 kg: 3. Franciszek Żuchowski). Dzieci 8-9 lat dziewczęta, powyżej 30 kg: 3. Zuzanna Szymko. Dzieci 10-11 lat chłopcy, waga -30kg: 1. Adam Bąk, 2. Mikołaj Bąk. Dzieci 10-11 lat chłopcy, powyżej 35 kg: 3. Kacper Banaszczyk, Piotr Pysiak. Kadeci 12-13 lat, do 40 kg: 3. Dawid Ostrowski. Młodzicy 14-15 lat, do 55kg: 1. Adrian Winecki. Młodziczki 14-15 lat, do 55 kg: 3. Klaudia Maj. Juniorzy 16-17 lat, do 70 kg: 3. Wojciech Dobrzański (Szydłowiec).