Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gmina chce budować kryty basen w Białobrzegach. Zaczęły się przygotowania, na początek urząd chce poznać koszty i rozwiązania techniczne

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Zdjęcie inlustracyjne
Białobrzegi mają mieć swój kryty basen. I to nie byle jaki, bo ze zjeżdżalnią i strefą rekreacyjną. Wstępnie urząd wskazał dwie lokalizacje i szuka firmy, która opracuje wstępne założenia inwestycji. - Najpierw chcemy poznać koszty oraz rozwiązania techniczne, aby zoptymalizować koszty budowy, utrzymania z elementami technicznymi i funkcjonalnymi – mówi Adam Bolek, burmistrz Białobrzegów.

Gmina chce budować kryty basen w Białobrzegach i wskazuje dwie lokalizacje

Jest już kilka gmin w regionie radomskim, które mają swoje baseny kryte. Do tej grupy chcą dołączyć Białobrzegi. Urząd Miasta i Gminy już rozpoczął przygotowania do tej inwestycji. Urząd szuka firmy, która opracuje wstępne studium wykonalności techniczno-ekonomicznej budowy basenu w Białobrzegach. Jak informuje białobrzeski ratusz zostanie ono opracowane dla dwóch lokalizacji i dwóch wariantach funkcjonalnych dla każdej z nich. Pierwsza lokalizacja to działka na terenach nadpilicznych; druga to kompleks działek znajdujących się koło stadionu za supermarketem.

Brzmi skomplikowanie, ale to jeden z kroków formalnych w drodze do budowy pływalni. Chodzi o to, że gmina chce poznać dokładne rozwiązania techniczne, najkorzystniejsze warianty budowy wraz z kosztami budowy, ale też późniejszego korzystania z obiektu. To pozwoli wybrać najbardziej optymalny wariant.

Budowa basenu to bardzo poważny temat. Dlatego najpierw chcemy poznać koszty oraz rozwiązania techniczne po to aby zoptymalizować koszty budowy, utrzymania z elementami technicznymi i funkcjonalnymi

– wyjaśnia Adam Bolek.

Jeśli chodzi o warianty funkcjonalne to rozważane są dwa, pierwszy z nich zakłada budowę basenu krytego z niecką o wymiarach 25 metrów na 12,5 metra, z dwoma nieckami mniejszymi rekreacyjnymi, zjeżdżalnią wewnętrzną, saunami, strefą gastronomiczną, fitness, siłownią i kręgielnią, pomieszczeniami biurowymi.

Drugi zakłada, że powstaną wszystkie elementy z wariantu pierwszego, ale dodatkowo będą baseny zewnętrzne odkryte (czynne latem) z wodną strefą rekreacyjną i małymi dziecięcymi zjeżdżalniami.

Zobacz więcej:

Studium obejmować będzie również uwarunkowania demograficzne, zasięg oddziaływania, analizę rynku i konkurencji, zakres rzeczowy projektu oraz ustalenie programu użytkowego wraz z funkcjami towarzyszącymi, a także analizę ekonomiczną dla wariantów.

Na oferty od firm zainteresowanych opracowaniem studium Urząd Miasta i Gminy czeka do 22 marca. Wykonawca będzie miał zaś cztery miesiące na opracowanie dokumentacji.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie