Gmina Kowala. Sukces młodych zawodniczek Quick Flik na turnieju w Gdańsku. Zdobyły 12 medali!

Łukasz Kościelniak
Zawodniczki Quick Flik Kowala zdobyły w czasie trzydniowej imprezy w Gdańsku aż 12 medali! Urząd Gminy w Kowali
Świetny występ na trzydniowych zawodach w Gdańsku zanotowały gimnastyczki klubu Quick Flik Kowala. Podopieczne Anny Stawczyk wywalczyły aż dwanaście medali (trzy złote, pięć srebrnych i cztery brązowe)!

Więcej ciekawych i ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej ECHODNIA.EU/RADOMSKIE

W turnieju wzięło udział aż 20 klubów, co powoduje, że rywalizacja między zawodniczkami była bardzo zacięta. Młode zawodniczki w układach solowych pierwszy raz debiutowały na tak dużych zawodach.

Podczas pierwszego dnia zmagań (turniej debiutów) drugie miejsce wywalczyły Lena Orzechowska (kategoria do 10 lat) i Nikola Stanios (kategoria do 12 lat), a trzecie lokaty zajęły Lena Grzyb (kategoria do 8 lat) oraz Julia Górka (kategoria 16 lat i więcej).

W drugim dniu, zawodniczki rywalizowały w ramach Mistrzostw Polski. Złote medale zdobyły Lena Grzyb (kategoria Fitness Dance do lat 8), Lena Orzechowska (kategoria Fitness Show do lat 10) i Alicja Sawczuk (kategoria Fitness Dance do lat 10). Drugie miejsce zajęły Amelia Terchalska (kategoria Fitness Dance do lat 10) i Nikola Stanios (kategoria Fitness Show do lat 10). Na trzeciej lokacie uplasowała się Julia Górka (kategoria Fitness Show do lat 17 i więcej), ta sama zawodniczka wraz z koleżankami (Zuzanna Bieniek, Juli Nogaj, Maja Domagała, Kalina Wróbel, Nikola Stanios, Iza Śledź, Paulina Chełmińska, Klaudia Stanisławek, Lena Orzechowska) jako formacja Dolls zajęła trzecie miejsce w formacjach grupowych.

Podczas ostatniego dnia, pierwsze miejsce w kategorii Open do lat 10 zajęła Lena Orzechowska. - Dla większości zawodniczek były to pierwsze starty na tak dużych zawodach. Jestem z nich niezwykle dumna. Przed nami ciężka praca i przygotowania do kolejnego sezonu, w którym myślę, że wystartuje więcej zawodniczek z klubu - mówiła Anna Stawczyk, trener Quick Flik Kowala.