Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Sienno. Mazowieckie Spotkania Kapel Podwórkowych 2016 na Rynku

RED
Kapela Cianto z Rzeszowa.
Kapela Cianto z Rzeszowa. GOK Sienno / Mateusz Wlazłowski
W sobotę, 6 sierpnia do Sienna przyjechały kapele z całej Polski. Dzień ten był nie tylko świętem kapel podwórkowych, ale także świętem Sienna, jako miejscowości wyjątkowej, tętniącej muzyką i życiem i choć pogoda nie dopisała, to kapele wytrwale grały do późnych godzin nocnych.

Gospodarze, Kapela Podwórkowa U Maxa z Sienna, rozpoczęli występy kapel, witając wszystkich gości, Następnie na scenie pojawiła się Paulina Urbańska, solistka z Jawora Soleckiego. Kolejno wystąpiły kapele podwórkowe Tońko z Dynowa, która powstała w 2004 roku. Zespół w swoim repertuarze posiada piosenki dawnego Lwowa, Wilna, Starej Warszawy, utwory biesiadne, kolędy oraz własne kompozycje. Każdego roku Tońko z powodzeniem występuje w Ogólnopolskich Festiwalach Folkloru Miejskiego i Przeglądach Kapel Podwórkowych zdobywając nagrody i wyróżnienia: Przemyśl, Piotrków Trybunalski, Grajewo, Łęczna, Wysoka, Łaziska Górne.

Kapela Spod Dębu powstała w Mzurkach koło Piotrkowa Trybunalskiego w maju 2005 roku. Nazwa kapeli związana jest z 600-letnim dębem, który rośnie w parku Podworskim w Mzurkach. Kapela Spod Dębu prezentuje w swoim repertuarze utwory własne. Ubiegłoroczni laureaci II Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Podwórkowych w Poraju. Laureaci I miejsca XII Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego – Piotrków 2016. W Siennie wystąpili po raz pierwszy.

Przeworska Kapela Podwórkowa Beka powstała jesienią 1994 roku przy Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku. Beka to kapela folkloru miejskiego, tworzą ją przyjaciele związani wcześniej z różnymi zespołami i stylami muzycznymi., powstała z potrzeby chwili jako skład grający piosenki starej Warszawy, Lwowa, biesiadne i te które Państwo chcecie usłyszeć. Kapela uczestniczyła w wielu festiwalach i przeglądach o randze ogólnopolskiej, zdobywając uznanie jury i publiczności.,

Kapela podwórkowa Cianto powstała z inicjatywy Tomka Shapari w styczniu 2009 r przy Osiedlowym Domu Kultury R.S.M. Tysiąclecia w Rzeszowie. Inauguracyjny koncert odbył się 05.maja.2009 roku w klubie Bohema. Cianto to kapela folkloru miejskiego, grająca piosenki starej Warszawy, Lwowa, utwory rzeszowskich autorów, piosenki biesiadne, parafrazy utworów ludowych oraz kompozycje własne.

Kapela z Naszego Miasteczka, reprezentująca Czerwionkę Leszczyny, tworzy i działa od 4 czerwca 1989 przy Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach. Przez 25 lat funkcjonowała pod nazwą Trzy Ofiary Drogi do Europy, obecnie to Kapela z Naszego Miasteczka. Kapela bierze udział w licznych festiwalach folkloru miejskiego, zdobywając liczne nagrody oraz nagrody publiczności. Kapela wywodzi się ze środowiska górniczego i tworzy w gwarze śląskiej.

Na zakończenie w roli gwiazdy wieczoru wystąpił radomsko - krakowski zespół Frument Project, inspirujący się muzyką tradycyjną polskiej wsi. Łączy tradycyjne dźwięki z innymi gatunkami. W roku 2016 wydali debiutancką płytę: "Cały na biało", a dwa lata wcześniej dali się poznać szerszej publiczności w programie Must Be the Music. Skład: Patryk Walczak - akordeon. Łukasz Rylski - bass, Kamil Rylski - instrumenty perkusyjne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie