MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Tczów. Spotkanie noworoczne działaczy oraz sympatyków PSL z powiatu zwoleńskiego

koz
Spotkanie noworoczne działaczy oraz sympatyków PSL z powiatu zwoleńskiego.
Spotkanie noworoczne działaczy oraz sympatyków PSL z powiatu zwoleńskiego. Kamil Kozieł
Spotkanie odbyło się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tczowie dzięki gościnności wójta gminy, Andrzeja Wolszczaka.

Celem wydarzenia było złożenie życzeń noworocznych. Przy okazji spotkania omówiono najważniejsze punkty działalności partii w sprawach ogólnopolskich jak i mających miejsce w powiecie zwoleńskim. Wymieniono również kilka istotnych kwestii dotyczących obecnej sytuacji w polskim parlamencie.

Na początku spotkania wszyscy uczestnicy odśpiewali Rotę przy sztandarze gminnym partii.

Wśród zaproszonych gości, głos zabrali czołowi przedstawiciele PSL związani z ziemią radomską.
- Serdecznie od serca życzę wszystkiego dobrego… Nam jako ludowcom życzę, żebyśmy dali radę przezwyciężyć to wszystko co nas otacza, a są to momenty bardzo trudne, bardzo ciężkie, które trzeba przezwyciężyć. Oglądamy co się dzieje i czasem dochodzę do wniosku, że wszyscy jesteśmy bezradni. Oby to wszystko się udało zatrzymać. Natomiast tak serdecznie i rodzinnie życzę wszystkim państwu zdrowia, bo to ono jest najważniejsze, Życzę zdrowia, spokoju, radości i szczęścia dla nas wszystkich – powiedziała Bogusława Jaworska, burmistrz Zwolenia.

Mirosław Maliszewski, poseł PSL mówił o tym, że nie niezależnie od tego co się obecnie dzieje w Polsce, PSL musi być zwarte, czujne i musi robić swoje. Podziękował gospodarzowi wydarzenia oraz wszystkim zebranym za bardzo gościnną atmosferę, aczkolwiek dyskusja obejmowała także sprawy, które mamy okazję obserwować każdego dnia w mediach. W związku z zaistniałym konfliktem w rządzie poseł nadmienił, że Polskie Stronnictwo Ludowe starało się być taką partią, która chce pokazać Polakom, że jest zapotrzebowanie na rozum, rozsądek i umiarkowanie w polityce. Niestety wszystko co się dzieje nie napawa optymizmem. Mirosław Maliszewski mówił o ingerencji rządu w demokratyczny ład na poziomie samorządu. Polskie Stronnictwo ludowe powołało strukturę, która będzie się przed tym bronić. Powstał Ruch Obrony Polskiej Samorządności. W dalszej części przemówienia poseł powiedział kilka słów o projekcie 500 +, który niewątpliwie wsparł wiele rodzin w Polsce, ale inne projekty niestety przestały działać. Mirosław Maliszewski poinformował także, że ostatnio wzrastają sondaże partii, które utrzymują się w okolicach 8 procent.

Bożenna Pacholczak, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego poinformowała o sprawach Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Mówiła o „dobrej zmianie” i w jaki sposób wpływa ona na kwestie w różnych dziedzinach funkcjonowania instytucji i urzędów. Za przykład podała sytuację tak zwanej bazy sportowej. Wcześniej wszelkie inwestycje w ramach sportu były finansowane w jednej trzeciej z Ministerstwa Sportu, w jednej trzeciej z Sejmiku Wojewódzkiego. Pozostała część była wydatkowana z budżetu gminy. Obecnie nie ma form dofinansowania bazy sportowej, a wiadomo, że przede wszystkim dotyczy ta sprawa dzieci. Wiceprzewodnicząca Sejmiku mówiła o projekcie Ochrony Środowiska, który będzie dużo mniejszy. Wcześniej wiele wsparcia finansowego ze strony rządu przechodziło na dofinansowanie między innymi kanalizacji oraz wodociągów.

Zbigniew Gołąbek, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego mówił między innymi o mediach, które są zależne od Prawa i Sprawiedliwości, a także o zbliżającej się reformie oświaty. Reformy, która doprowadzi do chaosu i nieporozumień. Radny powiedział również o sytuacji Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie zwoleńskim i o wsparciu finansowym na cel usprzętowienia OSP w sprzęt ratowniczo – gaśniczy.

Dariusz Piątek, obecnie dyrektor Wojewódzkiego ośrodka Ruchu Drogowego, a wcześniej wicewojewoda mazowiecki powiedział o realizowanym na ziemi radomskiej projekcie „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!”. Akcja dotyczy szeregu spotkań w szkołach i informowaniu uczniów o ważności noszenia przez nich elementów odblaskowych. Zachęcał do aktywności politycznej w swoim środowisku.

Waldemar Urbański, starosta zwoleński powiedział o modernizacji wewnątrz szpitala w Zwoleniu. W głównej mierze chodzi o doposażenie w sprzęt medyczny. Starosta dobrze ocenił sytuacje finansową w powiecie. Nadmienił o skuteczności pozyskiwania środków zewnętrznych i cały czas realizowanych projektach modernizacji budynków użyteczności publicznej oraz projektach przebudowy dróg. Życzył wszystkim zgody, poczucia pewnej wartości narodowej oraz wszystkiego najlepszego.

Andrzej Wolszczak, wójt gminy Tczów z kolei nadmienił projekt obniżenia wieku emerytalnego i wyraził niezadowolenie, że nie obejmuje on rolników. Wójt przyłączył się do przedmówców i złożył zebranym najlepsze życzenia.

Przy wspólnym posiłku chętni mogli porozmawiać z zaproszonymi gośćmi o sprawach dotyczących partii oraz sytuacji w rządzie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie