Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gminne zawody sportowo – pożarnicze odbyły się w Głowaczowie. Był też piknik, pokazy i konkursy. Zobaczcie zdjęcia

OPRAC.:
Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
Drużyny pożarnicze rywalizowały w niedzielę na stadionie w Głowaczowie. Był też piknik. Zobacz na kolejnych zdjęciach>>>
Drużyny pożarnicze rywalizowały w niedzielę na stadionie w Głowaczowie. Był też piknik. Zobacz na kolejnych zdjęciach>>>Urząd Gminy Głowaczów
Niedziela w Głowaczowie była pełna wydarzeń. Odbyły się tam gminne zawody sportowo – pożarnicze oraz piknik ekologiczny i strażacki, a także pokazy strażackie i konkursy.

Gminne zawody sportowo – pożarnicze i piknik w Głowaczowie

W niedzielę, 18 czerwca, na stadionie sportowym w Głowaczowie odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W sumie rywalizowało 21 drużyn.

Zawody otworzył Hubert Czubaj, wójt Gminy Głowaczów wraz z brygadierem Pawłem Kowalskim, zastępcą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach.

Druhowie zmagali się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych. Zawody zgromadziły na stadionie reprezentacje Ochotniczych Straży Pożarnych oraz licznie przybyłych kibiców, dopingujących zmagania swoich jednostek.

Podczas wykonywania zadań liczył się przede wszystkim czas i poprawność ich wykonania. W przypadku popełnionych błędów przyznawano punkty karne, które doliczano do końcowego wyniku zawodów jako dodatkowy czas. Zawody przebiegły bardzo sprawnie, nikt nie odniósł kontuzji, a podsumował je sędzia główny brygadier Paweł Kowalski, który na zakończenie odczytał protokół komisji sędziowskiej podając szczegółowe wyniki wszystkich konkurencji.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową zawodów w poszczególnych kategoriach.

Seniorzy, drużyny męskie Ochotniczych Straży Pożarnych:

  1. Brzóza I,
  2. Miejska Dąbrowa,
  3. Brzóza II,
  4. Mariampol,
  5. Lipa,
  6. Bobrowniki,
  7. Cecylówka – Brzózka,
  8. Ursynów,
  9. Głowaczów.

Seniorzy, drużyny żeńskie Ochotniczych Straży Pożarnych:

  1. Lipa,
  2. Mariampol.

Żeńskie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:

  1. Brzóza,
  2. Ursynów,
  3. Bobrowniki.

Męskie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:

  1. Brzóza,
  2. Głowaczów,
  3. Bobrowniki I,
  4. Mariampol,
  5. Miejska Dąbrowa,
  6. Ursynów,
  7. Bobrowniki II.

Puchary, vouchery i pamiątkowe dyplomy dla najlepszych drużyn wręczali wójt Hubert Czubaj wraz zaproszonymi gośćmi: Krzysztofem Wolskim, starostą Powiatu Kozienickiego; brygadierem Kamilem Bieńkowskim, komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach; Moniką Kłos, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Tadeusza Kościuszki; Leszkiem Padewskim, radnym Rady Gminy Głowaczów i zarazem członkiem Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Głowaczowie.

Zamykając zawody, wójt podziękował wszystkim startującym drużynom za udział w zawodach, za bardzo dobrą współpracę, jak również za stałą gotowość w niesieniu pomocy mieszkańcom gminy.

Dwa pikniki, ekologiczny i strażacki

Tego dnia miało miejsce drugie wydarzenie, o godzinie 15.00 rozpoczął się Ekologiczny Piknik Rodzinny połączony z II Powiatowym Piknikiem Strażackim.

Na wydarzenie przybyli znakomici goście, między innymi: Stanisław Karczewski, senator RP; Piotr Kozłowski, burmistrz Kozienic; Mirosław Górka, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kozienickiego; Irena Bielawska, prezes Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka”; Jacek Hebda, zastępca Komendanta Powiatowego Policji Kozienice; Arkadiusz Guba, wójt Gminy Sieciechów; Marek Drapała, wójt Gminy Magnuszew; Agnieszka Górka, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Głowaczów.

Piknik rozpoczął turniej piłkarski o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, w którym rywalizowało pięć drużyn. Pierwsze miejsce wywalczyła Państwowa Straż Pożarna w Kozienicach, drugie – reprezentacja Gminy Głowaczów, trzecie - reprezentacja Gminy Gniewoszów.

W dalszej kolejności odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Segregacja to dobra reakcja”, w którym udział wzięli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Głowaczowie.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: uczniowie klas 0-III przygotowali stroje ekologiczne, które zaprezentowali podczas „pokazu mody”, natomiast uczniowie klas IV-VIII wykonali ekologiczny przedmiot użytkowy „drugie życie odpadów”.

Nagrody uczniom wręczyli wójt Gminy Głowaczów oraz dyrektor szkoły w Głowaczowie.

Przedsięwzięcie odbyło się pod honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Natomiast realizacja pikniku ekologicznego możliwa była dzięki dotacji w kwocie 30 000 złotych, z zakresu edukacji ekologicznej, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Piknik Strażacki nie mógł się obyć bez pokazu ratownictwa technicznego, który zaprezentowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach. Widzowie mogli zobaczyć na czym polega praca strażaków podczas poszczególnych etapów udzielania pomocy. Dodatkowo akcja ratownicza była na bieżąco relacjonowana. Niezwykłym widowiskiem było gaszenie wodą palącego się oleju.

Uczestnicy pikniku, a w szczególności dzieci, chętnie zapoznawały się z pracą strażaków, zwiedzały wozy strażackie, zapoznawały się ze sprzętem strażackim. Chętnie korzystały z przejażdżek quadem. Również Komenda Policji Kozienice miała swoje stoisko, które dzieci z zaciekawieniem odwiedzały.

Na dzieci czekała moc atrakcji: dmuchańce, piana, loteria, konkursy, stoiska z zabawkami, "zadymiony namiot" i wiele innych.

Dodatkową atrakcję dla najmłodszych przygotowały panie z Urzędu Gminy Głowaczów, w ramach akcji edukacyjno-informacyjnej, która miała za zadanie upowszechnienie wiedzy z zakresu ochrony środowiska, dzieci wzięły udział w teście ekologicznym, co pozwalało na wylosowanie nagrody.

Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Głowaczowie, jak zwykle nie zawiodły - oprócz stoiska z ciekawymi pozycjami książkowymi przygotowały loterię z nagrodami, wiele ciekawych gier i zabaw, malowanie twarzy.

Wszyscy, którzy przybyli tego dnia na stadion sportowy w Głowaczowie mogli skosztować pysznych potraw, które przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Brzózie, Głowaczowie, Marianowie, Ursynowie oraz Wólce Brzózkiej. Stoiska przepełnione były słodkościami, napojami i różnego rodzaju potrawami.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie