Gra piłkarska czwarta liga. Wysokie wygrane Zwolenianki i Szydłowianki

/W.Ł./
Rafał Gil (z piłką) strzelił dla Zwolenianki trzy gole w meczu z Mszczonowianką. Piotr Stańczak
Zaczęła się 28 kolejka piłkarskiej czwartej ligi. W piątek, Zwolenianka Zwoleń na własnym boisku rozgromiła 4:0 Mszczonowiankę Mszczonów. W sobotę Szydłowianka Szydłowiec rozgromiła aż 7:0 Okęcie w Warszawie.

Zwolenianka Zwoleń - Mszczonowianka Mszczonów 4:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Rafał Gil 12, 2:0 Paweł Kopeć 14, 3:0 Rafał Gil 50, 4:0 Rafał Gil 55.
Zwolenianka: Samb - Denkiewicz, Kopeć, Tęcza, Rojek - Rokiciński (70 Pyrka), Rogala, Ogonowski, Borzęcki (60 Oleś), Królicki (65 Miałkowski), R. Gil.

Podopieczni trenera Marka Oczkowskiego, piłkarze Zwolenianki zdecydowanie i jak najbardziej zasłużenie pokonali czołowy zespół czwartej ligi. Zwoleńska drużyna zagrała niezwykle ambitnie i już po 14 minutach prowadziła 2:0. W 12 minucie, Rafał Gil w pojedynku jeden na jednego z bramkarzem gości minął go i posłał piłkę do pustej bramki. Za kilka chwil, po rzucie rożnym piłka w polu karnym trafiła do Pawła Kopcia, a ten wiedział co z nią zrobić i skierował ją do siatki. Później piłkarze Mszczonowianki mieli kilka okazji bramkowych, ale w naszej bramce bez zastrzeżeń spisywał się Amadou Samb. Początek drugiej połowy ponownie dla gospodarzy. Rafał Gil dwa razy pokonał bramkarza gości i już było 4:0. Trener Mszczonowianki, Dariusz Cackowski widząc co się dzieje, dokonał czterech zmian i nawet sam się pojawił na boisku. Nic to nie dało. Trzy punkty zostały w Zwoleniu.

Okęcie Warszawa - Szydłowianka Szydłowiec 0:7 (0:4), Szyszka 5, P. Kobylarczyk 31, Czarnecki 36, Miller 41, Biela 85.88, Zagórski 87.
Szydłowianka: Wieczorek - Drożdżał, Kowalczyk (61 Wiatrak), M. Kobylarczyk (69 Suwara), Łaciak - Szyszka (61 Turczyk), Czarnota, Zagórski, P. Kobylarczyk (61 Biela) - Miller, Czarnecki.