Grała czwarta liga. Zwycięstwo Kozienic, remis Warki

/W.Ł./
Bramkarz Edward Minda obronił rzut karny w meczu z Ładami.
Bramkarz Edward Minda obronił rzut karny w meczu z Ładami. Włodzimierz Łyżwa
W zaległych meczach czwartej ligi mazowieckiej, Klub Sportowy Warka zremisował 2:2 ze Spartą Jazgarzew, a UKS Łady przegrał 0:2 z KS Kozienice Janików.

Cieszą się kibice w Kozienicach. Ich drużyna wygrała czwarty mecz w rundzie wiosennej i już awansowała na szóste miejsce w tabeli.

Słabo zagrali piłkarze Warki i zaledwie zremisowali na własnym boisku ze Spartą.

KS Warka - Sparta Jazgarzew 2:2 (2:1), Rokita 35, Jończyk 40 z karnego - Madetko 5, 90.

Warka: Kostrzewa (40 Bielecki) - Jończyk, Rokita, Majewski, Jędrzejewski - Skorupski, Kruk (60 Kiliański), Bawor, Skorupa - Kucharski, Gajowniczek (85 Bąkowski).

Źle rozpoczęło się spotkanie dla podopiecznych trenera Arkadiusza Skonieczego. Już w 5 min. po fatalnym błędzie naszej obrony, Piotr Madetko pokonał Marcina Kostrzewę. Gospodarze długo nie mogli się otrząsnąć po stracie gola. Końcówka pierwszej połowy należała już do Warki. Wyrównał Piotr Rokita, a na prowadzenie wyprowadził naszą drużynę, Rafał Jończyk, który pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Przemysławie Skorupie.

Gdy wydawało się, że trzy punkty zostaną w Warce, w ostatniej minucie drużyna dała sobie strzelić gola i zamiast wygranej ma tylko jeden punkt.

UKS Łady - KS Kozienice Janików 0:2, Ogonek 29, Kamola 90.

Kozienice Janików: Minda - Molęda, Strąg, Krupa - Chmielewski, Łapiński, Jańczyk, Czaplarski, Dziosa (80 Pawliński) - Kłos (75 Kamola), Ogonek (90 Wasiłek)

W 29 min. Sebastian Ogonek popisał się sporym sprytem, odebrał na 18 metrze piłkę rywalowi i w sytuacji sam na sam z golkiperem Ład nie dał mu żadnych szans. W drugiej połowie rzut karny obronił nasz bramkarz, Edward Minda.