Grali rywale Enea Czarnych Radom w walce o utrzymanie się w PlusLidze. GKS Katowice pokonał Cuprum Lubin bez starty seta

Radosław Olchowski
Enea Czarni Radom kolejny mecz w PlusLidze rozegrają w poniedziałek 8 stycznia na wyjeździe. Rywalem radomian będzie Cuprum Lubin. Maciej Kwiatkowski
W meczu kończącym 14. kolejkę PlusLigi siatkarze GKS -u Katowice pokonali 3:0 Cuprum Lubin. Był to ważny pojedynek dla siatkarzy Enea Czarnych Radom w kontekście walki o utrzymanie się w elicie.

Katowiczanie podejmowali Cuprum w czwartkowy wieczór. Ekipa ze Śląska ograła zespół z Dolnego Śląska bez starty seta. Mimo, że mecz miał tylko trzysetowy przebieg, to w każdym z setów trwała zażarta walka. Ostatecznie do 23, 22 i 22 wygrali katowiczanie. GKS tym samym umocnił się na 13 miejscu i ma w dorobku 12 punktów. Tymczasem Cuprum jest przedostatni i ma 8 punktów, zaś Czarni nadal okupują ostatnie, spadkowe miejsce w klasyfikacji.

Tymczasem w poniedziałek 8 stycznia Enea Czarni zmierzą się właśnie z Cuprum i to na jego boisku. Mecz dwóch najsłabszych drużyn w PlusLidze rozpocznie się o godzinie 17.30.

Wyniki 14. kolejki:
Enea Czarni Radom – Barkom Kazhany Lwów 3:0, PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 1:3, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn – Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3, PSG Stal Nysa – Ślepsk Malow Suwałki 3:0, Indykpol AZS Olsztyn – Projekt Warszawa 3:0, Exact Systems Norwid Częstochowa – Trefl Gdańsk 3:1, Asseco Resovia Rzeszów – Bogdanka LUK Lublin 3:2, GKS Katowice – Cuprum Lubin 3:0.