Gratulacje! Idol znowu najlepszy!

/inia/
Dzieci z formacji tańca Idol spisały się na medal
Dzieci z formacji tańca Idol spisały się na medal archiwum
Tancerze z Idola po raz kolejny udowodnili, że Radom tańcem stoi. W miniony weekend młodzi zawodnicy wygrali Otwarte Mistrzostwa Polski w Twardogórze w tańcu hip-hop.
Jakub Pankowski, założyciel Fabryki Tańca IDOL:- Przygotowywaliśmy się już od wakacji, wiedziałem, że dzieciaki są w dobrej formie jednak nie spodziewaliśmy
Jakub Pankowski, założyciel Fabryki Tańca IDOL:
- Przygotowywaliśmy się już od wakacji, wiedziałem, że dzieciaki są w dobrej formie jednak nie spodziewaliśmy się aż takich wyników. Trudno je przewidzieć, bo to w końcu sport. Jesteśmy z nich bardzo dumni.

archiwum

(fot. archiwum)

Na mistrzostwa tancerze z Idola jeżdżą już od ośmiu lat. Co roku wracają z medalami. Jednak ten rok na długo zapadnie w pamięć tancerzy i trenerów z Fabryki Tańca Idol.

NIE ZAPOMNĄ

Zawodnicy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili o 4 w nocy z niedzieli na poniedziałek do Radomia. Na swoje pociechy czekali dumni rodzice, którzy powitali ich oklaskami. Było czego gratulować, bo radomianie zdobyli złoty medal w kategorii formacji dziecięcych. Każdy z uczestników formacji otrzymał złoty medal i dyplom uznania.

W zawodach uczestniczyło 29 zawodników prowadzonych przez Anetę Czarnecką i Jakuba Pankowskiego.
- Pomimo zmęczenia, bo wyjeżdżaliśmy z Radomia o 3 w nocy, dzieciaki spisały się rewelacyjnie - mówi Jakub Pankowski. - Te wyniki dobrze rokują na najbliższe zawody, które odbędą się w grudniu w Mikołajkach. Słyszeliśmy nawet opinie z zewnątrz, że nasi tancerze oprócz tańca świetnie też prezentują.

TEŻ SIĘ SPISALI

Radomscy Idole wspaniale wypadli również w konkurencjach indywidualnych. Złoty medal wytańczyła Jagoda Brzezińska-Spiczak, solistka do 11 lat. Srebro zdobył aktualny Mistrz Polski Maks Wojtowicz solista do 11 lat. Po złoto sięgnął również duet do 11 lat - Eliza Maciąg i Jagoda Brzezińska-Spiczak.

Na kolejnych miejscach znaleźli się także: Jan Dobrzański, który znalazł się na czwartym miejscu solo do 11 lat, duet powyżej16 lat Ewa Arczewska i Marta Żelazowska zajął szóste miejsce. Sylwester Bukowski zdobył piąte miejsce w kategorii solo powyżej 16 lat, szóste natomiast Michał Pyrka.