Green Ducks Radom mimo porażki awansowali do fazy play-off Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II

Michał Nowak
Green Ducks Radom przegrali w niedzielę z Rhinos Wyszków, ale mimo porażki awansowali do fazy play-off. Michał Nowak
Mimo przegranej z Rhinos Wyszków 21:47, futboliści Green Ducks Radom zapewnili sobie awans do ćwierćfinału rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II.

Radomianie od samego początku niedzielnego pojedynku musieli gonić wynik w starciu z zespołem, który już przed tym meczem był pewny awansu do kolejnej rundy. Ekipa Rhinos nie doznała żadnej porażki w grupie centralnej. Dla Green Ducks była to natomiast druga przegrana w tym sezonie. Wcześniej kaczory również musiały uznać wyższość ekipy Rhios z Wyszkowa.

Po pierwszej kwarcie gospodarze przegrywali 0:12. Przed przerwą zdobyli przyłożenie, ale punktami odpowiedzieli rywale i do przerwy było 6:19. W drugiej połowie walki nie brakowało, a mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem ekipy z Wyszkowa 47:21, która zakończyła zmagania w grupie centralnej z kompletem sześciu zwycięstw.

Przed Green Ducks natomiast jeszcze jeden mecz rundy zasadniczej, w którym radomianie zmierzą się na wyjeździe z ekipą Warsaw Sharks B, która do tej pory nie wygrała jeszcze żadnego spotkania w tym sezonie. Mecz rozegrany zostanie w najbliższą sobotę, 17 września. Tymczasem ćwierćfinałowy rywal drużyny kaczorów nie jest jeszcze znany.

Green Ducks Radom - Rhinos Wyszków 21:47 (0:12, 6:7, 7:10, 8:18).