Green Ducks Radom poznali ćwierćfinałowego rywala. Zagrają z Rhinos Wyszków

Michał Nowak
Green Ducks (biało-zielone stroje) zagrają w ćwierćfinale z ekipą Rhinos Wyszków (czarne stroje). Michał Nowak
Futboliści Green Ducks Radom wygranym meczem z Warsaw Sharks B zakończyli rundę zasadniczą Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II. Zespół z Radomia pokonali rywali ze stolicy 39:0 i awansował do ćwierćfinału rozgrywek.

Kaczory już w pierwszej kwarcie tego meczu pokazały kto jest lepszy. Radomianie prowadzili 27:0 i kiedy w drugiej kwarcie dołożyli kolejne 12 punktów, wiadomo było, że nie oddadzą już zwycięstwa w tym spotkaniu.

Dzięki temj wygranej, radomianie przypięczętowali swój awans do fazy play-off, do której zakwalifikowało się osiem najlepszych drużyn: zwycięzcy każdej z pięciu grup oraz trzy najlepsze ekipy z drugich miejsc.

Green Ducks w grupie centralnej byli na miejscu drugim z dorobkiem czterech zwycięstw i dwóch porażek. Na pierwszej pozycji uplasowała się drużyna Rhinos Wyszków i to właśnie z tą ekipą przyjdzie zmierzyć się radomskim kaczorom w ćwierćfinale, który zaplanowany jest na pierwszy weekend października. W fazie zasadniczej Green Ducks dwukrotnie z Rhins przegrali.

Warsaw Sharks B - Green Ducks Radm 0:39 (0:27, 0:12, 0:0, 0:0)