Green Ducks Radom wysoko wygrali z Crusaders Warszawa

Martin Nowak
Drużyna Green Ducks Radom nie dała rywalom szans i wygrała z Crusaders Warszawa 46:0. Szymon Wykrota
Green Ducks Radom pokonali u siebie Crusaders Warszawa 46:0. Gospodarze nie dali szans rywalom.

Radomski zespół w pełni zrehabilitował się za porażkę w poprzedniej kolejce w starciu z Rhinos Wyszków. Tym razem Green Ducks nie dali szans zespołowi Crusaders ze stolicy.

Już od samego początku spotkania dominacja radomian nie podległa dyskusji. Rywalizacja toczyła się w pełnym słońcu i upale, ale nie przeszkodziło to podopiecznym trenera Luke'a Zetazate w odniesieniu przekonującego zwycięstwa.

Już po pierwszej kwarcie kaczory prowadziły 14:0, a w drugiej dołożyli jeszcze sześć oczek i pierwszą połowę zakończyli prowadzeniem 20:0. W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie i ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem 46:0. Zero straconych punktów pokazuje też świetną dyspozycję gospodarzy w defensywie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa - powiedział po meczu Paweł Rybołowicz, prezes Green Ducks.

Radomska drużyna zajmuje obecnie drugą lokatę w grupie centralnej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II. Prowadzi zespół Rhinos Wyszków. Oba te zespoły zmierzą się ze sobą w Radomiu 11 września.