Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Grill na deszcz

Anna NIEDZIELSKA
Jak przy grillowaniu elektrycznym zapewnić aromat podobny do tego, który uwalnia się podczas grillowania na węglu czy brykietu? Jednym ze sposobów jest na koniec grillowania ułożyć na płycie namoczone kawałki drewna owocowego.
Jak przy grillowaniu elektrycznym zapewnić aromat podobny do tego, który uwalnia się podczas grillowania na węglu czy brykietu? Jednym ze sposobów jest na koniec grillowania ułożyć na płycie namoczone kawałki drewna owocowego. archiwum
Latem przypomina nam się o pysznościach z grilla. Możemy jednak mieć je na co dzień, jeśli kupimy grill z elektrycznym rusztem. To nie tylko wygoda, ale i sposób na zdrową kuchnię przez cały rok. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy tego typu zakupach.

Grille elektryczne mogą bez problemów być stosowane zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Jeśli chcemy biesiadować na świeżym powietrzu wystarczy zadbać o długi przedłużacz z dobrą izolacją.

DUŻE PLUSY
Plusem grilla elektrycznego jest to, że nie wytwarza on dymu, co daje możliwość używania go nawet w małej kuchni czy pokoju, w którym siedzą zaproszeni goście. Jedyne, co możemy odczuwać podczas przyrządzania potrawy to zapach przygotowywanych smakowitości.

Kolejną zaletą grilla elektrycznego jest także czystość i higiena zachowana podczas przyrządzania potrawy. Niezdrowe związki, powstające ze spalania węgli czy brykietu, w przypadku grilli elektrycznych po prostu nie występują. Urządzenia te poza tym są łatwe do czyszczenia. Część z nich przystosowana jest nawet do czyszczenia elementów grilla w zmywarce.

WARTO SPRAWDZIĆ
Istotny parametr to moc grilla. Im większa, tym szybciej widoczne są efekty grillowania. Producenci proponują rozwiązania rzędu: 2000 wat, 1800 wat i 1400 wat. Duża moc to szybsze pieczenie, ale także i wyższe rachunki za energię o czym musimy pamiętać.

Drugi ważny parametr to materiał, z którego grill jest wykonany. Przed kupnem warto zwrócić uwagę, czy na przykład element grzewczy jest wykonany z materiału nierdzewnego - wtedy możemy mieć pewność, że grill posłuży nam przez lata.
Istotny jest również ruszt - warto sprawdzić czy jest pokryty powłoką nieprzywierającą, co znacznie ułatwi nam czyszczenie urządzenia po skończonej uczcie.

Podczas użytkowania urządzeń takich, jak grille elektryczne, docenimy również uchwyty termoizolacyjne, w jakie wyposażyli je ich twórcy. Pozwalają one na chwycenie grilla i przestawienie go w inne miejsce - bez narażenia się na poparzenia. Niektóre - najczęściej droższe - modele wyposażone są także w sygnalizator pracy. Taka kontrolka grzania pozwala na monitorowanie pracy urządzenia.

JAKI MODEL
Zanim kupimy grill elektryczny zastanówmy się czy planujemy pieczenie pod przykryciem czy nie. Grille z przykryciem, czyli z podwójną płytą grzejną wykorzystują technikę barbecue, czyli powoli duszą potrawy w środku urządzenia. Niektóre modele wykorzystują inny typ pokrywy z hartowanego szkła.

Przydatną funkcją wydaje się regulacja wysokości rusztu. Dzięki temu jesteśmy w stanie kontrolować czas przyrządzania potrawy oraz temperaturę pieczenia. Część modeli grilli elektrycznych wyposażona jest też w regulowany termostat, który odpowiada za podobne zadania.

Jeśli nie dysponujemy w kuchni dużą ilością miejsca warto rozejrzeć się za grillem, który można ustawić w pozycji pionowej. Przydatne akcesoria to m.in. tacka do zbierania wyciekającego tłuszczu, pojemnik na wodę, schowek na przewód czy ruchomy zawias przy podwójnej pokrywie, umożliwiający opiekanie jedzenia dowolnej grubości.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Grill na deszcz - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie