Grójecka Dycha 2023. Coroczny bieg, jak zwykle, cieszył się ogromną frekwencją. Zobacz zdjęcia

Aleksandra Szymańska
W tegorocznym biegu głównym Grójeckiej Dychy wzięło udział ponad sto osób.
W tegorocznym biegu głównym Grójeckiej Dychy wzięło udział ponad sto osób. Agata Matulka/UGiM
W niedzielę, 1 października odbyła się coroczna edycja Grójeckiej Dychy. Bieg, jak zwykle, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród osób w każdym wieku. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Grójecka Dycha 2023. Coroczny bieg, jak zwykle, cieszył się ogromną frekwencją

Bieg jest zwykle przystosowany został dla wszystkich, od najmłodszych do seniorów, a dystanse dopasowane zostały do wieku i możliwości. Trasa biegu głównego wynosiła oczywiście 10 kilometrów, a dla osób, które dopiero myślą o długim dystansie została przygotowana trasa 4-kilometrowa. Uczestnicy pokonywali trasę tradycyjnie biegnąc, ale było można również na rolkach lub z kijkami do nordic walkingu.

- Podczas Grójeckiej Dychy biegali: najmłodsi oraz najstarsi, tatusiowie z wózkami, rodzice w asyście swoich dzieci, biegacze z kijkami, trafiła się też bosa biegaczka, rdzenni mieszkańcy i goście z mniej lub bardziej odległych zakątków Polski, maratończycy oraz początkujący entuzjaści sportu, sporą część stanowili wyczynowcy na rolkach, były też zawodniczki lubiące bieganie slow, żołnierze i niepełnosprawni – kolejność nie ma oczywiście znaczenia, wszystkim uczestnikom największej imprezy sportowej w Gminie Grójec serdecznie dziękuję za udział, a kibicom za podgrzewanie emocji - podsumował burmistrz Grójca, Dariusz Gwiazda.

W tegorocznym biegu głównym Grójeckiej Dychy wzięło udział ponad sto osób z terenu powiatu grójeckiego i nie tylko. Najlepszy okazał się Jacek Wysmułek, który pokonał trasę 10 kilometrów w czasie 00:33:46.49. Na 2. miejscu znalazł się Dawid Moskwa z Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej w Grójcu, którego czas pokonania trasy wyniósł 00:34:22.28. Tuż za nim na podium uplasował się Norbert Ścisłowski, który przebiegł dystans w czasie 00:36:18.33.