Gryfia Mirów po trzech minutach prowadziła już 3:0...

/W.Ł./
Łukasz Wiśnios w meczu z Gracją w Tczowie strzelił dwa gole.
Łukasz Wiśnios w meczu z Gracją w Tczowie strzelił dwa gole. Sylwester Szymczak
Spadkowicz z klasy okręgowej, Gryfia Mirów, sądząc po wynikach tylko jeden sezon chce grać w klasie A. Podopieczni trenera Dariusza Nowaka, rozgromili w Taczowie, tamtejszą Grację aż 5:0.

Megawat Świerże Górne - Jodła Jedlnia Letnisko 2:0 (1:0), Kultys 2.
Niezawodny Marek Kultys strzelił dwa gole i dał pewną wygraną Megawatowi.

Gracja Tczów - Gryfia Mirów 0:5 (0:4), Pacek 1, Bilski 2, Wiśnios 3, 60, Gliński 15.
Już po 30 sekundach Gryfia po golu Szymona Packa prowadziło w Tczowie. Po trzech minutach było już 3:0 i zanosiło się na pogrom Gracji. Podopieczni trenera Dariusza Nowaka, trochę pofolgowali i skończyło się na pięciu golach.

Gryf Policzna - MKS Kozienice 1:3 (1:1), Sztobryn - Tuszyński, Karski z karnego, Hołuń.
Kozienice: Kołodziejczyk - Brzostowski, Smolarczyk, Jabłoński, Mańka, Tuszyński (71 Zaborowski), Lecyk, Łukowski, Soldat (60 Makuch) - Kulczyński (85 Hołuń), Karski (78 Staszewski).
Trener Kozienic, Łukasz Madej dokonał roszad w drużynie w porównaniu do pierwszego przegranego meczu z Gracją Tczów 0:4. Obrońcę kapitana zespołu Marcina Karskiego przesunął do ataku, a jego miejsce zajął Szymon Smolarczyk wraz z Adrianem Jabłońskim. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, ale jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Artur Tuszyński. W drugiej odsłonie spotkania bramki zdobywali już tylko goście. Na prowadzenie wyprowadził kozieniczan Karski, który pewnie wykorzystał "jedenastkę" podyktowaną za faul na Arkadiuszu Kulczyńskim. Wynik mecz ustalił Tomasz Hołuń.

KS II Kozienice Janików - Zorza Kowala 1:0 (0:0), J. Żak 52.

KS Chomentów - Krępianka Rzeczniów 2:1 (2:0), Zieleziński, Kozicki - Murawski.

KP Stanisławice - Akcja I Jastrzębia 1:0 (0:0), Staroń 66.
Stanisławice: Karlikowski - Wąsik, P. Wójcik, Przepiórzyński (90 Kielecki), Wolszczak, Staroń, Hodyra, Ceglarz, A. Marchewka, Bolek (75 M. Marchewka), Michał Wit.
Do 66 minuty czekali kibice na gola. Strzelił go po indywidualnej akcji, Jakub Staroń. - Jakub wykorzystał swoje wyszkolenie techniczne, minął kilu zawodników i w sytuacji sama na sam pokonał bramkarza gości - mówi Wojciech Starzyk, trener Stanisławic.

LZS Magnuszew - Iskra Gózd 1:3 (0:0), Kalbarczyk 77 - Lipiński 55, Kubryn 65, samobójcza 85.

KS Jastrząb - Radomiak II Radom 3:1 (1:1), Figarski 2, Tuszyński - Kozieł.
Nie popisały się rezerwy Radomiaka wzmocnione kilkoma zawodnikami z szerokiej kadry pierwszej drużyny. Zagrali między innymi, Bartosz Kozieł, Maciej Domański, Krystian Puton i Mateusz Radecki.

Więcej czytaj w poniedziałkowym "Echu Sportowym".