Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gwałciciele i pedofile z regionu. Gdzie atakują? Zobacz policyjną mapę przestępstw seksualnych

JP
naszemiasto.pl
W regionie radomskim największe zagrożenie przestępstwami seksualnymi jest w samym Radomiu i powiecie radomskim. Stwierdzone przez policję przypadki dotyczyły przede wszystkim gwałtów i sutenerstwa.

Wynika to z uruchomionej właśnie przez policję mapy zagrożeń przestępstwami seksualnymi. Z założenia ma ona pomóc w ocenie zagrożeń tego rodzaju przestępczością i uczulić policjantów na baczniejsze monitorowanie zjawiska, tam gdzie dochodzi do największej liczby stwierdzonych przestępstw.

Dane statystyczne

Mapa prezentuje dane statystyczne dotyczące zarówno pojedynczych wsi, gmin, powiatów i województwa. Nigdzie nie znajdziemy tam danych osobowych, a jedynie liczby. Z zestawienia wynika, że w samym Radomiu zanotowano 56 przestępstw na tle seksualnym, w powiecie radomskim 35, białobrzeskim 13, grójeckim -23, kozienickim - 16, szydłowieckim - 12. Prawie „białymi plamami są powiaty przysuski - 5 przestępstw), lipski -3 przestępstwa, zwoleński - 1 przestępstwo.

Gwałty i dewiacje

W przypadku Radomia zarejestrowano 22 przypadki gwałtu, 6 przypadków przymuszanie siłą do obcowania płciowego, 11 przypadków seksualnego wykorzystania małoletniego. 5 przypadków stwierdzonych przestępstw dotyczyło stręczycielstwa, sutenerstwa oraz kuplerstwa, czyli ułatwiania możliwości uprawiania prostytucji.

ZOBACZ: Policyjna mapa gwałtów i przypadków pedofilii

Na liście gmin wiejskich niechlubnie wyróżnia się gmina Wolanów, gdzie stwierdzono 5 gwałtów, 4 w sumie przestępstw dotyczących zmuszania innej osoby do obcowania płciowego i dwa przestępstwa dotyczące wykorzystania seksualnego nieletnich. w całym województwie mazowieckim doliczono się 1138 przestępstw na tle seksualnym.

Ilu jest przestępców seksualnych?

Mapa uwzględnia przestępstwa na tle seksualnym popełnione od początku 2015 roku i ma być systematycznie uaktualniana. W danych znajdziemy też liczbę osób przebywających w Polsce i wpisanych do specjalnego rejestru zagrożeń prowadzonym przez szefa resortu sprawiedliwości. Uwzględnia się też przestępstwa popełnione w Internecie, ale dane obejmują jedynie liczby na poziomie całego kraju, a nie poszczególnych regionów.

ZOBACZ TEŻ: Jak zabójca młodej radomianki poznał swoją ofiarę? Wyjaśnia prokuratura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie