Handel przy cmentarzach w Radomiu. Zabawek i balonów ma być...

  Handel przy cmentarzach w Radomiu. Zabawek i balonów ma być mniej

  /inia/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Handel przy cmentarzach w Radomiu. Zabawek i balonów ma być mniej
  Są jeszcze wolne miejsca handlowe w rejonie radomskich cmentarzy przy ulicach: Ofiar Firleja, Witosa, Limanowskiego i Dębowej na okres Wszystkich Świętych od 31 października do 2 listopada.
  Handel przy cmentarzach w Radomiu. Zabawek i balonów ma być mniej
  Miejsca handlowe są przydzielane w formie konkursu ofert. Cena wywoławcza za jedno miejsce handlowe w rejonie cmentarza rzymskokatolickiego na Borkach oraz w rejonie cmentarza komunalnego na Firleju wynosiła 300 złotych brutto. - Koperty z ofertami przyjmowaliśmy do 15 października. Obecnie jest jeszcze sporo wolnych miejsc przy ulicach Witosa i Dębowej - mówi Marcin Walasik, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych w Radomiu.
  Osoby zainteresowane ich rezerwacją mogą zgłaszać się bezpośrednio do Działu Obsługi Targowisk i Nieruchomości - tel. 48/330 86 82. Podobnie jak w ubiegłych latach stanowiska do handlu zniczami, kwiatami i wiązankami udostępnione zostały nieodpłatnie organizacjom harcerskim oraz instytucjom charytatywnym.

  Handel na wyznaczonych miejscach przy ulicach Ofiar Firleja i Witosa będzie odbywał się od dnia 31 października do 2 listopada w godz. 6 - 22. Natomiast handel na wyznaczonych miejscach przy ulicy Limanowskiego i Dębowej będzie odbywał się w dniach 1-2 listopada w godzinach 6 - 22.
  W tym roku handlarze są najbardziej zainteresowani miejscami przy ulicach Ofiar Firleja i Limanowskiego. Najmniej osób chce rozstawić stragany przy ulicy Dębowej, pomimo tego, że znajduje się tam duży parking samochodowy i z roku na rok coraz więcej ludzi korzysta z bramy wejściowej od zachodniej strony nekropolii.

  W sumie wytyczono 565 miejsc handlowych w rejonie obu nekropolii. Dopuszczono tam sprzedaż wyłącznie artykułów cmentarnych, czyli zniczy, kwiatów i wiązanek.- Wyjątek stanowi tylko 20 miejsc z tyłu parkingu samochodowego przy ulicy Limanowskiego naprzeciwko cmentarza rzymskokatolickiego oraz 14 miejsc na parkingu znajdującym się praktycznie naprzeciwko głównej bramy wejściowej cmentarza komunalnego przy ulicy Ofiar Firleja - mówi rzecznik.

  W tych obu punktach na straganach będą mogły pojawić się również zabawki. Kontrolą prawidłowej rezerwacji miejsc i egzekwowaniem zapisów regulaminu ich przydziału będą zajmowali się pracownicy Zakładu Usług Komunalnych wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.

  W okresie Wszystkich Świętych będzie wyznaczona następująca liczba miejsc handlowych w okolicach cmentarzy na Borkach i Firleju:
  - ul. Ofiar Firleja: 76 (handel artykułami cmentarnymi), 14 (handel zabawkami), 8 (nieodpłatne miejsca dla organizacji harcerskich i instytucji charytatywnych);
  - ul. Witosa: 153 (handel artykułami cmentarnymi);
  - ul. Limanowskiego: 250 (handel artykułami cmentarnymi), 20 (handel zabawkami); 10 (nieodpłatne miejsca dla organizacji harcerskich i instytucji charytatywnych);
  - ul. Dębowa: 66 (handel artykułami cmentarnymi).

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ