Harmonogram przyjęć do publicznych szkół średnich: liceów,...

  Harmonogram przyjęć do publicznych szkół średnich: liceów, techników i szkół branżowych

  Antoni Sokolowski

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Listy przyjętych do szkół średnich zawisną 16 lipca.

  Listy przyjętych do szkół średnich zawisną 16 lipca. © Tadeusz Klocek

  Uczniowie klas trzecich gimnazjum i ósmych szkół podstawowych dowiedzą się 16 lipca, czy dostali się do swojej wymarzonej szkoły średniej. Mazowiecki Kurator Oświaty we wtorek 29 stycznia ogłosił harmonogram przyjęć do publicznych szkół średnich: liceów, techników i szkół branżowych.
  Listy przyjętych do szkół średnich zawisną 16 lipca.

  Listy przyjętych do szkół średnich zawisną 16 lipca. © Tadeusz Klocek

  W tym roku nabór do szkół średnich jest wyjątkowy, bo dotyczy aż dwóch roczników: klas ósmych podstawówek i ostatnich klas gimnazjalnych. Podwójny rocznik, to efekt zmian w oświacie zafundowany przez rząd. By uczniowie wiedzieli, kiedy mają składać papiery, Mazowiecki Kurator Oświaty opublikował 29 stycznia harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do publicznych liceów, techników, szkół branżowych I stopnia, a także do szkół dla dorosłych i policealnych.

  Zgodnie z decyzja kuratora, uczniowie aplikujący do liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych I stopnia, które znajdują się na terenie województwa mazowieckiego, będą mieli czas na złożenie w wybranych szkołach dokumentów od 13 od godziny 8.00 do 20 maja do godziny 15.00. Trzeba w tym czasie złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

  Osoby te będą następnie zobligowane do uzupełnienia wniosku o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia szkoły – podstawowej bądź gimnazjalnej – między 21 a 28 czerwca.

  Kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych sportowych, szkół ponadgimnazjalnych mistrzostwa sportowego oraz szkół ponadgimnazjalnych z oddziałami sportowymi w dniach od 21 do 24 maja muszą przeprowadzić próby sprawności fizycznej.
  Ponadto od 24 do 29 maja zostaną przeprowadzone sprawdziany kompetencji językowych dla kandydatów do oddziałów dwujęzycznych i międzynarodowych.

  Z kolei każda szkoła ponadgimnazjalna będzie miała czas na zweryfikowanie złożonych wniosków i dokumentów. Potrwa to do 15 lipca, bo na 16 lipca na godzinę 12 planowane jest podanie do wiadomości list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych. Ma być także podana najniższa liczba punktów, która uprawnia do przyjęcia w szkole.

  Od tego momentu do 24 lipca do godziny 10 przyjęci do szkół uczniowie będą mieli jeszcze czas na potwierdzenie woli przyjęcia, składając w wybranej szkole oryginały dokumentów. Ostateczne listy przyjętych zostaną ogłoszone 25 lipca o godzinie 12.00.


  MiG w Explosion. Zespół dał czadu - zobacz zdjęcia!
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz też: FLESZ – taśmy Kaczyńskiego

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>