Historyczny mecz Energii ze Startem Otwock (ZDJĘCIA)

/SzS/
Fragment pojedynku Energii z OKS
Fragment pojedynku Energii z OKS Albert Kaczmarzyk
W inauguracyjnym meczu trzeciej ligi, piłkarze Energii Kozienice przegrali na swoim stadionie 0:2 ze Startem Otwock.
Energia - Start

Energia Kozienice - Start Otwock

Energia Kozienice - Start Otwock 0:2 (0:1), J. Piekut 33, 72

Energia: Piaseczny - Szary, Janiszewski, Walasek, Mortka, Stanisławski, Michalski, Putin, Kołodziejczyk, K. Nowocień, Ciupiński.

Nie tak miała wyglądać inauguracja w Kozienicach. Przed meczem prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej wręczył gospodarzom okazały puchar za awans do trzeciej ligi.
Po kilkuletniej przerwie kibice ponownie mogli zobaczyć trzecioligowy futbol. Energia wskazywana była jako faworyt tego meczu i trzeba przyznać, że na boisku nie była gorsza. Jednak to Start okazał się skuteczniejszy i zgarnął komplet punktów.
W 33 minucie po błędzie defensywy Jakub Piekut pokonał Emila Piasecznego. Gdy miejscowi po przerwie rzucili się do odrabiania strat, ten sam zawodnik po dośrodkowaniu głową podwyższył rezultat.

W drugiej kolejce Energię czeka cięzki wyjazdowy mecz z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.